Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

SIATKÓWKA PLAŻOWA: Zryw po raz kolejny pomagał przy organizacji turnieju z cyklu World Tour

2018-08-02 17:46:03 (ost. akt: 2018-08-02 14:05:55)

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Nie przez przypadek ekipa iławskiego Zrywu-Volley pomagała w organizacji tegorocznego turnieju World Tour, do którego tym razem doszło w Warszawie. Iławski klub ma bardzo duże doświadczenie na tym polu.

— Już po raz czternasty dostąpiliśmy zaszczytu brania udziału jako wolontariusze w jednej z największych imprez siatkówki plażowej rangi światowej w Polsce. Tym razem turniej odbywał się pod nazwą FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD TOUR WARSZAWA 2018 — mówi Mieczysław Pietroczuk, założyciel i trener w MKS Zryw-Volley Iława.
— To nie przypadek, lecz efekt wzorowej pracy naszych poprzedników, siatkarek i siatkarzy Zrywu, ich trenerów i opiekunów oraz przyjaciół z innych klubów. Tym razem ciężką pracą podzieliliśmy się z uczniami LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie oraz z okolic — dodaje szkoleniowiec, który jest członkiem wydziału siatkówki plażowej w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Sportowe doświadczenie iławian było przydatne w pracy na piaskowych boiskach w Monta Beach Volley Club w Warszawie. W pracy pomagała im jedna myśl, że to może ktoś z nich, podobnie jak wychowanek Zrywu Maciej Rudol, wkrótce będzie reprezentować Polskę jako zawodnik podczas turniejów cyklu World Tour.

Wolontariusze oraz ich opiekunowie w liczbie ok. 60 osób, jako obsługa techniczna zawodów dbają o stan boisk oraz podają piłki zawodnikom w trakcie meczów. Za ekipą Zrywu siedem dni ciężkiej, odpowiedzialnej i zarazem zaszczytnej pracy. Iławianie byli najbliżej wielkiej światowej imprezy sportowej, najważniejszej dla siatkarzy plażowych obok Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Nasi wolontariusze pomagali najlepszym siatkarkom i siatkarzom plażowym na świecie realizować swoje sportowe i życiowe marzenia.

Relacjonuje Mieczysław Pietroczuk:
— Po jedenastu latach pracy wolontariuszy w Starych Jabłonkach i dwóch latach w Olsztynie, tym razem czekało nas duże wyzwanie w Warszawie. Wyzwanie tym większe, że organizatorzy bardzo późno doczekali się decyzji z władz światowej federacji o możliwości organizacji tej imprezy. Miało to duży wpływ na zakres obowiązków, który powiększył się diametralnie. Nowe miejsce, nowi ludzie i brak doświadczenia organizatorów spowodował, że tym razem — żeby stało się tradycji za dość i naszą pracę znów oceniono wzorowo — byliśmy zmuszeni do wielkiego wysiłku.
Bardzo miło było słyszeć z ust spikera zawodów na stadionie centralnym: „Podziękowania dla wolontariuszy pracujących jako obsługa techniczna zawodów – siatkarek i trenerów MKS Zryw-Volley Iława oraz ich przyjaciół z Warszawy i okolic…”
To na pewno niosło nas do jeszcze większego wysiłku i podobnie jak dla zawodników, również dla nas oklaski około trzy tysięcznej publiczności były bardzo motywujące. Dla mnie osobiście był to kolejny moment do dumy i potwierdzenie, że skutecznie swoją pracą po raz kolejny promujemy Zryw oraz Iławę i środowisko siatkarskie Warmii i Mazur. Tym bardziej cieszy, że po zakończeniu imprezy obserwator FIVB oraz dyrektor turnieju osobiście złożyli mi wielkie podziękowania oraz uznali naszą prace za perfekcyjną i godną wielkiego podziwu.
Dlatego z tego miejsca składam serdeczne podziękowania i wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom wolontariatu: siatkarkom MKS Zryw-Volley Iława oraz naszym przyjaciołom, uczennicom i uczniom LI LO im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie oraz ich koleżankom i kolegom z okolic Warszawy.
Duże słowa uznania i podziękowania przesyłam naszym wychowankom Zrywu i przyjaciołom za wybitną pomoc w pracy jako opiekunowie grup pracujących na boiskach: Monice Gromadzkiej, Małgorzacie Matyja, Annie Lipińskiej, Mateuszowi Dudulskiemu, Dariuszowi Gondek, Robertowi Rólkiewiczowi, Łukaszowi Karpińskiemu oraz Kamilowi Chaber.


Uwaga!!! Po wakacjach zapisz się do Zrywu!
Już teraz zapraszamy na treningi do MKS Zryw-Volley Iława uczennice i uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII) oraz gimnazjum (klas III).
Zapisy i zajęcia odbywają się od 4 września 2018 roku w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16:30 do 18:00 w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10.
Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt z trenerami Zrywu:
Małgorzata Pietroczuk 693 730 038
Mieczysław Pietroczuk 601 309 697

Więcej informacji o klubie znajdziecie na stronie internetowej: www.zryw-volley.com lub na facebooku: www.facebook.com/zryw.volley.


red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages