środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Policjanci mieli swoje święto. Nie brakowało podziękowań i awansów [WIDEO, ZDJĘCIA]

2018-07-31 13:12:22 (ost. akt: 2018-07-31 11:53:05)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Po raz kolejny policjanci z całego kraju — w tym również z powiatu iławskiego — obchodzili swoje święto. Dzień 24 lipca to data uchwalenia pierwszej Ustawy o Policji Państwowej, która powołała do życia formację odpowiedzialną za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

— 24 lipca to szczególny dzień dla policyjnej społeczności, obchodzony rokrocznie jako Święto Policji. Tego właśnie dnia, w 1919 r. w wolnej niepodległej Polsce uchwalono pierwszą Ustawę o Policji Państwowej powołującą do życia formację odpowiedzialną za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Rocznica tego wydarzenia to powód do świętowania dla najliczniejszej formacji mundurowej w Polsce, jaką jest policja — zauważa mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

W iławskim kinoteatrze „Pasja” policjanci obchodzili swoje święto, zostały im wręczone odznaczenia, mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz emerytowani policjanci, jak również rodziny mianowanych policjantów.

— W tym roku postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczeni zostali dwaj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którym medale zostaną wręczone podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Z okazji Święta Policji policjantkom i policjantom Komendy Powiatowej w Iławie przyznane zostały nominacje i awanse na wyższe stopnie służbowe. Na kolejny wyższy stopień policyjny w poszczególnych korpusach mianowano 44 funkcjonariuszy w tym 6 przedterminowo.
Z okazji Święta Policji, ze środków finansowych przekazanych przez komendanta głównego policji, komendant powiatowy policji w Iławie rozkazem personalnym za wzorowe wykonywanie zadań służbowych przyznał nagrody pieniężne 6 funkcjonariuszom oraz jednemu pracownikowi cywilnemu iławskiej policji.
Z okazji Święta Policji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów na wniosek Zarządu Terenowego w Iławie w uznaniu zasług na rzecz związku, wyróżnił Odznaką Honorową NSZZ Policjantów panią nadleśniczy Nadleśnictwa Iława oraz przewodniczącego zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przy Zakładzie Karnym w Iławie

Bezpieczny powiat iławski to nie tylko efekt działań policji, ale też aktywnej współpracy samorządów, służb i straży funkcjonujących na terenie powiatu. Dlatego przy okazji Święta Policji komendant mł. insp. Robert Mikusik wręczając okolicznościowe pamiątki również serdecznie podziękował staroście, burmistrzom i wójtom za aktywnie wspieranie pracy iławskiej policji nie tylko poprzez dofinansowanie zakupu samochodów służbowych, różnego rodzaju sprzętu informatycznego, techniki specjalnej czy dofinansowanie służb ponadnormatywnych ale również za zaangażowanie czy wsparcie dobrym słowem, oraz wspólną realizację różnego typu przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci, młodzieży, osób starszych – mieszkańców powiatu iławskiego i wypoczywających tu turystów.

Okolicznościowe pamiątki za wsparcie, pomoc, realizację wspólnych działań, ćwiczeń czy służb patrolowych otrzymali również przedstawiciele służb i straży funkcjonujących na terenie powiatu a także prokuratury i sądu.
W ramach cyklu imprez z okazji Święta Policji, 13 lipca br. odbyły się III Zawody Strzeleckie dla samorządowców i kierowników służb mundurowych. Organizatorem tych zawodów był komendant powiatowy policji w Iławie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Iławie. W strzeleckich zmaganiach najlepszym strzelcem zawodów okazał się starosta iławski Marek Polański. Na drugiej pozycji uplasował się burmistrz Iławy Adam Żyliński, zaś trzecie miejsce zajął zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Tomanek.

Za wzorową pracę, zaangażowanie i wysiłek włożony w działania na rzecz zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa na terenie miasta Adam Żyliński, burmistrz Iławy postanowił wyróżnić trzech policjantów.

— Z okazji tegorocznego Święta Policji przedstawiliśmy również krótką prezentację „Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie oczami dzieci – wybrane cytaty z podziękowań” na temat codziennej pracy funkcjonariuszy. Podczas policyjnej uroczystości wystąpiły także dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Majka”, które przedstawiły lekcje o bezpieczeństwie — dodaje mł. asp. Kwiatkowska. Filmik poniżej.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP IławaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ormowczyk #2546547 | 176.221.*.* 31 lip 2018 14:38

    Ależ te policjanty grube, ze w fotelach się nie mieszczą.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages