Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Pełne kino podczas premiery "Konferencji"!

2018-07-31 10:05:35 (ost. akt: 2018-07-31 10:34:47)
Po projekcji na scenę zaproszono wszystkie osoby, które uczestniczyły w filmowym projekcie...

Po projekcji na scenę zaproszono wszystkie osoby, które uczestniczyły w filmowym projekcie...

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Pierwsza premiera thrillera pt. "Konferencja", filmu krótkometrażowego zrealizowanego przez Mateusza i Przemka Kowalskich już za nami. Kino było pełne. Publiczność przyjęła film niezwykle ciepło, choć treść momentami mroziła krew w żyłach...


Film "Konferencja" oglądało się w absolutnej ciszy ze względu zbudowane w nim napięcie... Muzyka, atmosfera filmu balansująca między jawą i snem, mistrzowskie ujęcia, zbliżenia oraz erotyzm - to wszystko sprawiało, że 20 minut minęło błyskawicznie. Film kryje oczywiście głębsze treści, które są kwestią interpretacji każdego widza z osobna. Zdaje się, że opowiada o człowieku pełnym lęków, ukrytych pragnień, którego być może przeraża rzeczywistość i odpowiedzialność za tu i teraz. Ale z pewnością każdy ten film odczytał po swojemu. Publiczność nagrodziła film gromkimi brawami, a wśród niej był m.in. Piotr Żuchowski, były wiceminister kultury, który podczas pełnienia swojej ministerialnej funkcji otwierał Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nie jest tajemnicą, że jesienią będzie ubiegał się o fotel burmistrza Iławy.

Po projekcji obejrzeliśmy jeszcze making off (dokument przedstawiający kulisy powstawania filmu), zrealizowany przez Karola Chołaszczyńskiego, z trzech dni zdjęciowych, które odbywały się m.in. w Bałoszycach w gminie Susz. Ekipa trafiła akurat na dni największego mrozu tej zimy, co widać w filmie.
Po projekcji twórcy przyjęli wiele gratulacji i zaprosili wszystkie osoby wspierające projekt do restauracji "U Czapy", gdzie można było wymienić się spostrzeżeniami na temat filmu.


m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages