Straty, błędy, ale wygrana jest. Jeziorak pokonał w sparingu Spartę Brodnica [ZDJĘCIA]

2018-07-28 13:50:15(ost. akt: 2018-07-29 11:38:57)
To był sparing, jednak walki i często brzydkich fauli nie brakowało. Na  boisku leży Łukasz Suchocki (Jeziorak)

To był sparing, jednak walki i często brzydkich fauli nie brakowało. Na boisku leży Łukasz Suchocki (Jeziorak)

Na sparingowy mecz Jezioraka ze Spartą Brodnica przyszło ponad 100 osób. To znak, że kibice iławskiego zespołu nie mogą już się doczekać inauguracji nowego sezonu, już w IV lidze.
Jeziorak Iława – Sparta Brodnica 2:1 (0:0)
1:0 – Święty, 1:1 – Brzóska, 2:1 – Kaźmierski,

JEZIORAK: Jędrzejewski – Kowalski, Kressin, Słomski, Krajewski, Suchocki, Madej, Galas, Czarnota, Kuciński, Figurski,
Zagrali także: Mazurowski, Ksiuk, Święty, Rzeźnikiewicz, Bojarowski, Foj,

Jeziorak za dwa tygodnie rozpocznie nowe rozgrywki. Na dzień dobry derby: iławianie w 1. kolejce sezonu 2018/19 zmierzą się na swoim terenie z GKS-em Wikielec. Podobno Jeziorakowi bardzo zależało akurat na tym rywalu...

Mecz z IV-ligowcem z Brodnicy pokazał, że jeszcze trochę pracy czeka drużynę grającego trenera Wojciecha Figurskiego. Iławianie w trakcie pierwszej połowy popełniali dużo błędów przy rozgrywaniu piłki, zwłaszcza strat w środku boiska było sporo. W drugiej połowie gra wyglądała już lepiej, jednak momentami brakowało skuteczności (jak choćby przy uderzeniu z głowy Figurskiego po dobrym dograniu Michała Foja).

Gol na 1:0 to zasługa Łukasza Świętego (rocznik 1999), który spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak na placu gry pojawił się już po 30 minutach pierwszej połowy zmieniając niedysponowanego tego dnia Radosława Galasa (choroba). Na początku drugiej połowy Święty przejął piłkę na prawym skrzydle, ograł defensora Sparty i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza brodnickiej jedenastki.

Goście wyrównali po zamieszaniu w polu karnym – bramki Jezioraka strzegł już Dawid Mazurowski, młody golkiper w tej sytuacji popisał się kapitalną interwencją, jednak gości zdołali jeszcze wpakować piłkę do bramki, a najwięcej zimnej krwi w tej akcji zachował Sebastian Brzóska.
Zwycięska bramka dla Jezioraka padła po uderzeniu kolejnego młodego zawodnika, Karola Kaźmierskiego (rocznik 2001). Zdecydowaną większość kadry Jezioraka stanowią obecnie wychowankowie.

To był sparing, jednak walki i często brzydkich fauli nie brakowało. Sędzia Grzegorz Marchlewski musiał wysłuchiwać mnóstwa epitetów od zawodników obu ekip. W drugiej połowie za dyskusję i niecenzuralne słowa jednego z piłkarzy Sparty „poczęstował” czerwoną kartką, jednak piłkarz nie chciał początkowo zejść z boiska, w ramach protestu przeciwko braku zdecydowania u arbitra i jego błędom. Stwierdził nawet, że sędzia od razu może kończyć spotkanie, bo on i tak nie zejdzie (ostatecznie opuścił boisko po chwili).

W środę 1. sierpnia Jeziorak rozegra ostatni sparing przed sezonem, na wyjeździe zmierzy się z Pomezanią Malbork.