Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

"Niewielka miejscowość z wielkim sercem do biegania" — iławianie startowali w Koguciej Dysze w Kurzętniku [ZDJĘCIA]

2018-07-26 11:50:06 (ost. akt: 2018-07-26 12:13:55)

Autor zdjęcia: archiwum Iława Biega

Imprezą towarzyszącą Dniom Gminy Kurzętnik i Expomu jest od początku bieg Kogucia Dycha. W szóstej edycji zawodów wystartowało około 250 osób, nie tylko z regionu warmińsko-mazurskiego, ale wielu miejscowości z całego kraju. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć iławian.

Grupa biegaczy wystartowała w 10-kilometrową trasę, która składała się z pętli liczącej 3,5 kilometra a następne 6,5 kilometra liczył wybieg na strefę w stronę Nielbarka. Ponadto odbył się 3,5-kilometrowy marsz Nordic Walking i 3,5-kilometrowy Bieg ,,Małego Koguta’’. Nie zapomniano o przedszkolakach, którzy mieli swój bieg na 400 metrów.

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary i nagrody pieniężne. W rywalizacji brali też udział iławianie. Karol Koszczka (grupa Iława Biega) podsumował imprezę następująco:
Kurzętnik — niewielka miejscowość z wielkim sercem do biegania i organizacji imprez oraz żarem z nieba. Osobiście uważam, że jeśli pasjonaci biorą się za organizację imprezy to wychodzi to świetnie. No i VI Kogucia Dycha wyszła rewelacyjnie: mocni zawodnicy, dobrze oznaczona trasa, wiele punktów z wodą, kurtyny wodne, smaczny poczęstunek, szybka dekoracja, miła atmosfera. W tych pozytywnych zawodach nie zabrakło reprezentacji Iława Biega, która w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce w składzie (kolejność na mecie) Sławomir Adamusiak, Przemysław Belka, Wiesław Kwiatkowski, Karol Koszczka, Andrzej Pisarski, Wiktoria Kwiatkowska, Magdalena Koszczka. Warto wspomnieć o koleżance Barbarze Bączek-Motała, która w generalnej klasyfikacji kobiet uplasowała się na 3 pozycji. UFF było gorąco!"

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages