Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pijany 60-latek leżał na drodze w gminie Kisielice. Pomógł mu dzielnicowy wracający z pracy

2018-07-26 10:38:07 (ost. akt: 2018-07-26 10:44:58)

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjant z Susza wracając po pracy do domu zauważył, że na drodze leży mężczyzna. Dzięki jego reakcji tym razem nie doszło do tragedii. 60-latek był tak pijany, że nie mógł się poruszać o własnych siłach.

— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a co za tym idzie: ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Hasło to powinno przyświecać codziennie każdemu z nas. Tak właśnie postąpił dzielnicowy z Susza, który wracając z pracy w godzinach nocnych zauważył mężczyznę leżącego na jednej z dróg w gminie Kisielice — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjant o wszystkim natychmiast poinformował oficera dyżurnego, bo nie wiedział, czy mężczyzna nie był uczestnikiem jakiegoś wypadku. Okazało się, że 60-latek na szczęście jest "tylko" pod znacznym działaniem alkoholu i nic poważnego mu się nie stało, ale ma problemy z samodzielnym poruszaniem się.

— Dzielnicowy jadąc jedną z dróg w gminie Kisielice zauważył, że na drodze leży osoba, która nie posiadała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Stwarzała więc bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym. Na szczęście funkcjonariusz w porę zauważył mężczyznę — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Policjanci przetransportowali mężczyznę do domu. Mieszkaniec gminy Kisielice w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Dzięki reakcji dzielnicowego udało się uniknąć tragedii.

Mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska:
— Zwracamy się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób nietrzeźwych leżących w okolicach drogi, klatki schodowej czy sklepu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie. Odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców — wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages