Seria wypadków w powiecie. Kierowcy pijani i bez uprawnień

2011-05-30 10:40:05 (ost. akt: 2011-05-30 15:46:15)

Do trzech wypadków doszło w weekend na drogach powiatu iławskiego. W Lasecznie dachował renault, którego kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu. Z kolei w Tuszewie, mający 2,5 promila mężczyzna, wjechał peugeotem w ogrodzenie.

Seria wypadków w powiecie. Kierowcy pijani i bez uprawnień

Autor: archiwum straży pożarnej

W sobotę w Rudzienicach zderzyły się ze sobą trzy auta. Według wstępnych ustaleń policji, winę za to ponosi kierowca volkswagena, który wyprzedzał skręcającego w prawo daewoo. W tym samym czasie daewoo wyprzedzany był też przez ciężarową hondę. Najprawdopodobniej 56-letni Roman R., mieszkaniec gminy Iława, tego nie zauważył i doprowadził do bocznego zderzenia z oboma pojazdami.

- Kobieta kierująca daewoo oraz pasażer doznali urazu kręgosłupa szyjnego. Zostali przewiezieni do szpitala w Iławie, gdzie po udzieleniu pomocy zwolniono ich do domu - informuje st. sierż. Joanna Kwiatkowska z biura prasowego iławskiej policji.

Jeden pijany, drugi z zakazem

Do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem pijanego kierowcy, doszło w niedzielę nad ranem w Tuszewie pod Lubawą. Jadący peugeotem Rafał B., 32-letni mieszkaniec gminy Lubawa, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas jezdni, następnie na skarpę i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca miał wtedy aż 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- Pasażer peugota ze złamanym obojczykiem oraz ogólnymi potłuczeniami i zadrapaniami trafił do szpitala w Iławie - dodaje Joanna Kwiatkowska.

Kolejny wypadek wydarzył się w niedzielę wieczorem w Lasecznie. Dotąd policjanci ustalili, że jadący renaultem Jarosław S., 23-letni mieszkaniec gminy Iława, z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i dachował w rowie.

- W chwili wypadku kierowca miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu. On i pasażer renaulta trafili do iławskiego szpitala, gdzie pozostali pod opieką lekarską. Od kierowcy została pobrana krew do badania stanu trzeźwości - informuje Kwiatkowska.

Szczegółowe okoliczności weekendowych wypadków wyjaśniają iławscy policjanci.

Krystian Knobelzdorf, MR
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz