środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rozpoczęły się prace wokół bagienka na Gajerku. Woda z ul. Jasielskiej ma zapełniać oczko wodne

2018-07-19 15:54:45 (ost. akt: 2018-07-19 16:31:54)
Zdjęcie wykonane dziś rano (czwartek 19 lipca) na ulicy Gdańskiej. Rozpoczął się właśnie montaż kolektora deszczowego

Zdjęcie wykonane dziś rano (czwartek 19 lipca) na ulicy Gdańskiej. Rozpoczął się właśnie montaż kolektora deszczowego

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Inwestycja ta podzielona jest na dwa zadania. Pierwsze — bezpośrednio od strony ulicy Gdańskiej polega na budowie kolektora deszczowego wraz z osadnikiem i separatorem, zakończonego wylotem do oczka wodnego przy ul. Gdańskiej.

Druga część inwestycji, zlokalizowana od strony północnej (od ul. Nowomiejskiej) polega na pogrążeniu (wciskaniu) ścianki szczelnej.
— Dzięki temu uda się zapobiec przesiąkaniu wód podziemnych w stronę nasypu kolejowego. Po wykonaniu wszystkich prac, wody opadowe z terenu rewitalizowanego obecnie osiedla przy ul. Jasielskiej zostaną skierowane właśnie do stawu, co pozwoli jednocześnie na ciągłe zasilanie w świeżą wodę tego zbiornika i jego ekosystemu — czytamy w komunikacie przesłanym na naszą skrzynkę mailową.

Koszt ścianki szczelnej to ok 1 mln. 541 tys. zł, a umowny termin wykonania to koniec września br., natomiast koszt budowy kolektora deszczowego to nieco ponad 220 tys. zł. – wykonawca ma czas do 20 sierpnia br.

— Cała modernizacja jest fragmentem większej całości — komentuje burmistrz Iławy Adam Żyliński. — W przyszłości będzie można zagospodarować ten teren na strefę seniora. Ma ona korespondować z działającym w pobliżu Stowarzyszeniem Promyk. Dodatkowo urząd miasta przygotowuje wniosek o pozyskanie dotacji unijnych na całościową poprawę systemu gospodarowania wodami opadowymi w Iławie. Projekt ten będzie zawierał między innymi wykonywane obecnie zadania. Wniosek o dotację unijną będzie składany w sierpniu br., miejmy nadzieję, że zostanie rozpatrzony pozytywnie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco — dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że w czerwcu poprzedniego roku na naszym portalu poruszaliśmy temat urokliwego, ale mocno zarośniętego i zaniedbanego oczka wodnego przy ul. Gdańskiej.
PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Bagienko na Gajerku ciągle czeka na mądrą inwestycję.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages