Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Małe Granty Sołeckie trafią także do naszych gmin

2018-07-12 12:00:41 (ost. akt: 2018-07-12 10:52:26)
Umowę z marszałkiem podpisuje wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński

Umowę z marszałkiem podpisuje wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Miasta mają budżety obywatelskie, a wsie? Wsie też powinny wykazywać się pomysłowością i znajomością potrzeb mieszkańców, bo właśnie te kwestie, jak również dobrze przygotowana analiza projektu decydowały o tym, które przedsięwzięcia otrzymały dotację celową.

Dzięki podpisanym 9 lipca umowom wsparcie z budżetu samorządu województwa otrzyma 45 gmin. Pieniądze – w sumie 357 tys. zł zostaną przekazane na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2018 roku. Ideą konkursu jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich i wspieranie przedsięwzięć inwestycyjnych wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych na obszarach wiejskich. Dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł otrzymały projekty zgłoszone przez gminy i realizowane w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zeszłoroczny pilotażowy projekt Małych Grantów Sołeckich został bardzo dobrze odebrany przez środowisko wiejskie, dlatego w tym roku samorząd zwiększył kwotę dofinansowania do 500 tys. zł.
— Samorząd województwa dba o zrównoważony rozwój całego regionu, czego przykładem są właśnie Małe Granty Sołeckie – mówił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Nie zapominamy o środowiskach lokalnych, jednocześnie korzystając z innych form wsparcia. Mamy w dyspozycji chociażby Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dbamy o drogi lokalne, równie ważna dla nas jest kwestia bezpieczeństwa - wspieramy ochotnicze straże pożarne i wodne pogotowie ratunkowe.
Obecnie trwa drugi nabór wniosków, w którym do rozdysponowania jest jeszcze 143 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca 2018 roku.
red.

Gmina Iława:

•• Gulb - budowa strefy aktywności i relaksu pod chmurką;
Gmina Susz:
•• Nipkowie - budowa strefy relaksu;
Gmina Zalewo:
•• Boreczno - wykonanie punktu do selektywnej zbiórki odpadów w miejscowości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages