Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

To było wyjątkowe teatralne show

2018-07-09 10:05:41 (ost. akt: 2018-07-09 10:17:52)
Grupa teatralna działająca przy Iławskim Centrum Kultury zrzesza osoby w różnym wieku - jedynym warunkiem jest miłość do teatru

Grupa teatralna działająca przy Iławskim Centrum Kultury zrzesza osoby w różnym wieku - jedynym warunkiem jest miłość do teatru

Autor zdjęcia: Rafał Szczawiński

Pod koniec czerwca grupa teatralna, działająca pod patronatem Iławskiego Centrum Kultury, zaprezentowała wydarzenie artystyczne pt. "Drama Show czyli teatralny zawrót głowy". Był to efekt półrocznej pracy zespołu i reżysera Piotra Weintza, który jest także opiekunem grupy.


Pod koniec zeszłego roku dyrektor Iławskiego Centrum Kultury podjęła inicjatywę wznowienia działalności grup teatralnych w naszym mieście. Na początku stycznia odbył się casting, na którym pojawiło się ponad 40 osób, którzy zapragnęli zaprezentować na scenie swoje talenty. Następnie, w trakcie półrocznej pracy, adepci sztuki aktorskiej wzięli udział w szeregu warsztatów, mających na celu szeroko rozumianą edukację teatralną, która dostarczyła uczestnikom odpowiednich narzędzi, by mogli pewnie czuć się na scenie teatralnej.
W poniedziałkowe popołudnie - 18 czerwca 2018 r. aktorzy poprzez działania teatralne, multimedialne oraz performance, wprowadzili widzów w magiczny świat sztuki i to wszystko w jednym wydarzeniu artystycznym pt. „Drama Show czyli teatralny zawrót głowy”. Już przed wejściem na salę widowiskową aktor Sławomir Ćwikliński zaprezentował autorski, hiphopowy utwór, wprowadzający wszystkich w dobry humor. Następnie goście przechodzili przez „tunel przyjemności”, gdzie usłyszeli komplementy na swój temat, by ostatecznie pojawić się na sali, która ozdobiona oświetleniem oraz filmem wyświetlanym na suficie, robiła wrażenie wyjątkowej. Tajemniczości dodawał śpiewający na balkonie chór oraz piękne dźwięki wiolonczeli.

Publiczność miała możliwość zobaczyć m.in. kompilacje etiud, które powstały podczas zadań ćwiczeniowych i były pomysłem uczestników zajęć (rozpiętość wieku od 10 do 58 lat). Zostały w nich poruszone, z przymrużeniem oka, takie tematy jak: szaleństwo podczas wyprzedaży, wypadek w salonie kosmetycznym, miłość w zakładzie pracy, a także podczas wypoczynku na łonie natury oraz to, że w przedszkolu wszystko wydarzyć się może. Między scenami były wyświetlane filmy, na których uczestnicy warsztatów mówili m. in. o swoich zainteresowaniach i czym dla nich jest teatr.

Finalnie zostały przedstawione dwa spektakle, przygotowane przez reżysera grup, Piotra Weintza: „Miny” - inscenizacja inspirowana „walką na miny” z powieści awangardowej pt. „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, pokazująca dwie grupy, które różni sposób ubierania się, poruszania i myślenia, każda z nich walczy o swoje terytorium. Tym samym stają na specyficznym ringu, na którym trzeba walczyć, walczyć na miny. Druga sztuka pt. „Czekamy…” w zabawny, przerysowany sposób przedstawiała dwa światy – kobiet i mężczyzn, które w pewnym momencie ścierają się wzajemnie i nawiązuje się gorąca dyskusja o wyższości płci.
Widzowie, wypełniający salę kinoteatru po brzegi, nasze show przyjęło z ogromnym entuzjazmem - owacje na stojąco, bezcenne uczucie - to najlepsze i najpiękniejsze podziękowanie jakie mogą otrzymać twórcy. Dziękujemy.

Na scenie swoje talenty zaprezentowali: Anna Kamińska, Anastazja Lewandowska, Sławomir Ćwikliński, Aleksandra Grajnert, Danuta Rytel, Kacper Smoliński, Elżbieta Czujkowska-Neścior, Wojciech Michałowski, Małgorzata Marciniak, Natalia Standarska, Marcin Zając, Emilia Więcek, Adriana Połom, Ewelina Pyza, Justyna Dąbrowska, Emilia Tkaczyk, Wioletta Tomaszewska, Patrycja Szczawińska, Magdalena Socha, Aleksandra Górska, Michał Kozicki, Oliwia Józefowicz, Kamila Borkowska, Jakub Biliński , Mirosława Sękowska, Michał Szymański, Monika Kwiatkowska, Patrycja Moczydłowska, Robert Kowalewski, Zuzanna Gruszczyńska, Katarzyna Kruszelnicka-Dudkiewicz, Michalina Misia Kosińska, Joanna Szczawińska, Kinga Kogga, Igor Tasarz, Martyna Szatkiewicz.
Za reżyserię show odpowiedzialny był Piotr Weintz, produkcja wydarzenia: Iławskie Centrum Kultury.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages