Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce i jej rodzicom. Trafił do aresztu

2018-07-05 10:14:48 (ost. akt: 2018-07-05 10:20:07)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował sąd rejonowy w Iławie wobec 29-latka, który groził pozbawieniem życia oraz nękał swoją byłą partnerkę. Kodeks karny za samo uporczywe nękanie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące gróźb karalnych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wielokrotnie w trakcie bezpośrednich i telefonicznych kontaktów z pokrzywdzoną oraz jej rodzicami groził zniszczeniem mienia, jak również pozbawieniem życia.

— Pokrzywdzeni obawiali się o własne życie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienia 29-latka — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
— Mężczyzna wielokrotnie wyzywał kobietę, przyjeżdżał pod jej dom głośno słuchając muzyki przez co uporczywie nękał pokrzywdzoną wzbudzając w niej uzasadnione poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszał prywatność — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu pięciu zarzutów. Sąd zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu. Kodeks karny za samo uporczywe nękanie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages