Niedziela, 1 listopada 2020. Imieniny Konrada, Seweryny, Wiktoryny

Strażacki raport z ostatnich dni. Trzy osoby były uwięzione w dworcowej windzie w Suszu

2018-07-04 13:43:26 (ost. akt: 2018-07-04 12:50:08)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kapitan Krzysztof Rutkowski przygotował kolejny raport z działań strażaków z komendy powiatowej PSP. Nie brakowało zdarzeń tragicznych, takich jak śmierć mężczyzny po wypadku na trasie Susz — Kisielice. Do tego strażacy wyjeżdżali m.in. aby pomóc osobom, które utknęły w windzie na dworcu kolejowym w Suszu.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 27 czerwca do 3 lipca 2018 r.

Środa 27 czerwca
Iława — prośba policji o pomoc w otwarciu drzwi do mieszkania przy ulicy Ostródzkiej. Przebywający w mieszkaniu mężczyzna sam otworzył drzwi i obeszło się bez interwencji strażaków.
Girgajny – dogaszanie pogorzeliska spalonej stodoły.
Lubnowy Małe – pożar suchej trawy na nieużytkach. Pożar, który rozwijał się w okolicach lasu i zabudowań szybko został opanowany. Niestety, strażacy musieli kolejnego dnia prowadzić trudniejsze działania kilkaset metrów dalej, gdzie paliła się trawa oraz nagromadzone gałęzie. Silnie wiejący wiatr szybko rozprzestrzeniał pożar. Po wstępnym okrążeniu pożaru strażakom pozostało żmudne przelewanie i dogaszanie terenu objętego pożarem.

Czwartek 28 czerwca
Susz ul. Dworcowa – trzy osoby uwięzione w uszkodzonej windzie na peronie kolejowym.

Piątek 29 czerwca
Zalewo ul. Szkolna – Rowerzysta uderzył w tył samochodu dostawczego – po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych rowerzysta zabrany został do szpitala w Iławie.
Kałduny – wypadek samochodu osobowego - w momencie dojazdu służb samochód znajdował się na poboczu. Osoby podróżujące samochodem same wyszły z pojazdu i odmówiły udzielenia pomocy. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli akumulator w samochodzie.
Smolniki – dachowanie samochodu osobowego. Na trasie Iława — Sampława samochód osobowy dachował, pojazd znajdowała się częściowo na drodze oraz poboczu. Osoba kierująca opuściła pojazd samodzielnie przed przyjazdem straży pożarnej, nie uskarżała się na żadne dolegliwości i odmówiła pomocy.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą pojazdów oraz pachołków i pomocy policji w kierowaniu ruchem. Lekarz wydał decyzję, że kierująca musi trafić do szpitala w Iławie.
Kamieniec – konar drzewa blokujący drogę.

Niedziela 1 lipca
Lubawa ul. Grunwaldzka
– w wyniku silnych podmuchów wiatru na przejście dla pieszych spadł konar.

Wtorek 3 lipca
Bałoszyce
– zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym.
Kilka minut po godzinie 10-tej do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym w miejscowości Bałoszyce w powiecie iławskim. W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży przekazano do stanowiska kierowania komendanta Powiatowego PSP w Iławie informację, że samochodami podróżowali jedynie kierowcy. Kierowca ciężarówki sam wydostał się z pojazdu i zaopatrywany był przez ratowników medycznych, natomiast drugi kierowca znajdował się uwięziony w samochodzie dostawczym. Uszkodzenia pojazdu były tak duże, że strażacy musieli użyć hydraulicznych narzędzi ratowniczych i przez systematyczne odginanie i wycinanie uszkodzonych elementów karoserii przygotowywali miejsce mające zapewnić możliwość bezpiecznego wydobycia mężczyzny. Równocześnie z wykonywaniem dostępu do kierowcy konieczne było przygotowanie miejsca do lądowania śmigłowca lotniczego pogotowia ratowniczego. Po skutecznym wydobyciu mężczyzny przystąpiono do działań medycznych. Rozległe obrażenia powodowały konieczność jak najszybszego transportu do szpitala. Strażacy przetransportowali poszkodowanego do stojącego na pobliskim polu śmigłowca, który odleciał do szpitalnego ośrodka ratunkowego w Grudziądzu. Mężczyzna niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Drugiego kierującego zabrano karetką pogotowia do szpitala w Iławie.

Raport przygotował Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages