Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

IKS Morena ma już 20 lat! Klub zrzesza aż 106 osób z dysfunkcją wzroku [ZDJĘCIA]

2018-07-04 12:02:04 (ost. akt: 2018-07-04 12:11:50)
Na urodzinach musi być wesoło! Stanisław Piasek (Morena Iława, z lewej) przybija piątkę Mirosławowi Mirynowskiemu (ZKF Olimp)

Na urodzinach musi być wesoło! Stanisław Piasek (Morena Iława, z lewej) przybija piątkę Mirosławowi Mirynowskiemu (ZKF Olimp)

Autor zdjęcia: arch. Morena Iława

W czerwcu 1998 roku zebrała się grupa inicjatywna aby założyć stowarzyszenie, które upowszechniało by zajęcia rehabilitacyjne i rekreacyjne w środowisku osób z dysfunkcją wzroku, jako doskonałej formy rehabilitacji zdrowotnej i społecznej.

Po 20 latach działalności Iławskiego Klubu IKS „Morena” odbyło się szereg imprez dla uczczenia tego jubileuszu. Na początku czerwca miało miejsce podsumowanie z wręczeniem odznaczeń i wyróżnień dla czołowych zawodników i działaczy klubu. Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz centralnych stowarzyszenia, wiceprezes stowarzyszenia CROS i ZKF Olimp Mirosław Mirynowski, redaktor naczelna miesięcznika CROSS Marta Michnowska oraz Andrzej Szymański, wiceburmistrz Iławy Ewa Junkier, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, burmistrz Lubawy Stanisław Kieruzel, dyrektor ICSTiR Wojciech Żmudziński oraz goście współpracujących z Moreną instytucji i organizacji.

Impreza miała bardzo uroczysty charakter ze względu na liczne odznaczenia. Stanisław Kieruzel oraz Wojciech Kopczyński zostali uhonorowani przez marszałka województwa odznaczaniem „Zasłużony dla Warmii i Mazur”, zaś burmistrz Iławy uhonorował Leonardę Pawłowską, Krystynę Has oraz Danutę Odulińską statuetka „Twórcy Wizerunku Iławy”.

Wokół ogromnego tortu z napisem 20-lecie Iks Morena zebrało się 72 osoby, które wzniosły toast z życzeniami dalszej pomyślnej działalności i sukcesów dla klubu i poszczególnych zawodników. Nieobecna był dwójka reprezentantów Polski Regina Szczypiorska oraz Szczepan Polkowski, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w kręglarstwie klasycznym w Targu Mures na Rumuni.
Zdziwienie wywołał fakt, że 12 osób z Moreny reprezentowało kraj na Mistrzostwach Europy czy Świata zdobywając tytuły Mistrzów świata i Europy. Obecnie klub zrzesza 106 osób.

Prezydium Stowarzyszenia CROSS udekorowało dziewięcioro sportowców i sympatyków medalami 25-lecia stowarzyszenia. Oto oni
Stanisław Oduliński
Janusz Jeleń
Tomasz Ćwikła
Jan Smoła
Irena Henisz
Marianna Dorociak
Jolanta Kopczyńska
Adam Żyliński
Stanisław Piasek

Zarząd Klubu uhonorował 19 osób medalami „Zasłużony dla IKS Morena”
Edward Dorociak
Grażyna Kamińska
Marianna Królik
Roman Jagodziński
Elżbieta Ekiert
Leszek Pacut
Agnieszka Pokojska
Marcin Binkuś
Aleksandra Lewandowska
Małgorzata Kasprzycka
Cezary Królik
Marek Rudnicki
Krystyna Paczkowska
Arkadiusz Szewczyk
Bogdan Balewski
Maria Kieloch
Krzysztof Harmaciński
Marek Polański
Wojciech Żmudziński

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages