Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Policjanci odwiedzili przedszkolaków z "Gugusia" i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie

2018-07-02 11:29:01 (ost. akt: 2018-07-02 11:35:02)
St. asp. Tomasz Grysz podczas rozmowy z przedszkolakami

St. asp. Tomasz Grysz podczas rozmowy z przedszkolakami

Autor zdjęcia: KPP Iława

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą…”– to hasło, które przyświeca spotkaniom przedszkolaków z policjantami. — Wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach o których przypomnieli funkcjonariusze — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

— Młodzi uczestnicy spotkania mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

••• Spotkania połączone z wspólną zabawa to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając na przykład u babci czy wyjeżdżając na wycieczkę. Policjanci z iławskiej komendy, st. asp. Tomasz Grysz wspólnie z mł. asp. Joanną Kwiatkowską, spotkali się z dziećmi z iławskiego przedszkola „Guguś”.

— Rozmawialiśmy z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą dodając, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek — relacjonuje mł. asp. Kwiatkowska.

Policjanci przypomnieli także, że nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem, dodając, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Poinformowali również, że nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje tego ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

St. asp. Tomasz Grysz wspólnie z dziećmi omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w jej okolicy. Informując, że w domu czy na placu zabaw należy również dbać o bezpieczeństwo uświadamiając jednocześnie dzieci, kto to jest osoba obca i co należy zrobić, kiedy ktoś taki będzie je zaczepiać na podwórku.

— Omówiliśmy z dziećmi jak należy zachowywać się, kiedy podejdzie do nas obcy pies, ćwicząc jednocześnie pozycję tzw. „żółwia”. Wszyscy wspólnie przypomnieliśmy numery alarmowe, kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami i planami na kolejne spotkania.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages