Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Pierwsza walka i Wiki od razu trafiła na przyszłą mistrzynię Europy

2018-06-30 08:00:00 (ost. akt: 2018-06-29 13:15:14)
Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska (oboje z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate)

Wiktoria Witkowska i trener Tomasz Gąska (oboje z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate)

Autor zdjęcia: IKKK

Wiktoria Witkowska, najzdolniejsza zawodniczka Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, brała niedawno udział w mistrzostwach Europy. Dla podopiecznej trenera Tomasza Gąski był to pierwszy start w zawodach tak dużej rangi.

W Warnie w Bułgarii odbyły się XXXII Wagowe Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Karate Kyokushin organizowane przez International Karate Organization Kyokushinkaikan oraz przez shihana Emila Kostowa z IKO Bułgaria. W rywalizacji kata, kumite oraz team kata wystartowała rekordowa liczba 613 zawodników z 23 państw.

— Pierwszy swój start w tak ważnych na drodze karate zawodach, czyli mistrzostwach Starego Kontynentu zaliczyła Wiktoria Witkowska z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate. Po raz pierwszy w historii naszego miasta iławianka brała udział w imprezie takiej rangi — podkreśla sensei Tomasz Gąska.

Losowanie nie było dla Wiki łaskawe — zawodniczka Iławskiego Klubu Kyokushin Karate trafiła na bardzo dobrą Rosjankę, Anastazję Efimową prowadzoną przez trenera Aleksandra Ipatowa.
— Po ważeniu i rejestracji byliśmy nastawieni bojowo. Przebieg walki był na najwyższym poziomie, jaki można było oczekiwać od iławianki, jednak zwyciężyła Rosjanka przez wskazanie sędziów — relacjonuje trener Gąska.

— Jak się okazało, niezwykle utalentowana Rosjanka zdobyła później mistrzostwo Europy, a swoje walki w drodze do finału kończyła po 20 lub 40 sekundach. Tymczasem z naszą Wiki walka odbyła się w regulaminowym czasie bez zdobycia wazari lub ippon i dopiero decyzja sędziów dała Rosjance zwycięstwo. Trzeba zaznaczyć, że Wiktoria to młoda zawodniczka i wiele jeszcze przed nią. Jestem bardzo zadowolony z fakt, że potrafiła walczyć jak równy z równym z tak silną przeciwniczką — podsumował trener w Iławskim Klubie Kyokushin Karate.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages