środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Rodzinna Firma Czajkowskich, lider w szkoleniach w województwie warmińsko-mazurskim

2018-06-28 17:00:53 (ost. akt: 2018-06-28 12:12:07) Artykuł sponsorowany
Rodzinna firma Czajkowskich ze Smolnik jest liderem biznesu w powiecie iławskim

Rodzinna firma Czajkowskich ze Smolnik jest liderem biznesu w powiecie iławskim

Autor zdjęcia: TOMCOLOR Iława

Mieczysław Czajkowski jest wiodącym przedsiębiorcą w województwie i liderem biznesu w powiecie iławskim. Do nowoczesnego ośrodka szkoleniowego w Smolnikach koło Iławy przyjeżdżają kursanci z całej Europy, m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy.

O współpracę z firmą Czajkowskich zabiegają pośrednicy pracy z Europy. Bezsprzecznym filarem firmy jest senior rodziny Mieczysław Czajkowski. Syn Adam Czajkowski jest dyrektorem administracyjnym, czuwa m.in. nad pozyskiwaniem funduszy unijnych. Marcin Czajkowski pełni funkcję dyrektora technicznego. Najmłodszy syn Bartosz Czajkowski jest instruktorem i specjalistą ds. BHP. Pan Mieczysław na każdym kroku podkreśla udział całej rodziny i pracowników w tworzeniu sukcesu firmy, dziękując im za ofiarność i zaangażowanie w pracę.

Ugruntowana marka, rozpoznawalna w kraju i za granicą
— By szkolić się na naszym sprzęcie, marki Kemppi, przyjeżdżają do nas polscy spawacze pracujący w Anglii, Austrii, Niemczech i Szwecji, żeby podnieść swoje kwalifikacje – mówi Adam Czajkowski.
O współpracę z Firmą Szkoleniowo-Usługową Mieczysław Czajkowski ze Smolnik zabiegają też pośrednicy pracy z Europy, m.in. FAIR Personal+Qualifizierung z Niemiec. W Smolnikach można uzyskać certyfikat spawalniczy we wszystkich specjalnościach wydany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach lub niemiecki TÜV Rheinland. Prowadzone są szkolenia m in. dla operatorów koparek, ładowarek (w klasie III i II), zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych, rusztowań, wielozadaniowych zasilaczy hydraulicznych i narzędzi udarowych ręcznych, kurs dla operatorów spycharek. Na wszystkie szkolenia sprzętu budowlanego firma posiada pozwolenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Konkretna pomoc w zdobyciu zawodu
Firma od lat skutecznie pozyskuje dotacje unijne. Tą sferą zajmuje się Adam Czajkowski. Pod koniec 2017 roku firma otrzymała dofinansowanie projektu unijnego, z którego skorzystali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, w powiecie nowomiejskim. W ramach projektu „Stawiamy na lepsze jutro”, uczniowie szkolili się w zawodach: spawacz, kierowca wózka jezdniowego i operator koparko-ładowarki. Kolejny projekt „Poprawiam swoje perspektywy” realizowany był w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. Młodzież zdobyła uprawnienia z certyfikatem. Projekt „Solidny zawód kluczem do sukcesu” realizowany był w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Kursy dedykowane były uczniom klas budowlanych i drogowych.
W tych szkołach od września 2018 r. firma będzie realizować kolejne projekty, na które właśnie otrzymała dotacje: „Zainwestuj w siebie”, „Lepszy start w przyszłość”, „Sukces w Twoich rękach”. Realizowane projekty unijne rozwijają kształcenie i szkolenie zawodowe wśród młodzieży z naszego regionu.

Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej
Firma w 2017r. została laureatem konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej” zajmując 3 miejsce w województwie. Firma przeprowadza terminowo szkolenia w dziedzinie BHP i badania lekarskie pracowników, szkoleniowcy mają odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje, obiekty i pomieszczenia pracy są odpowiednio przystosowane do wykonywanej działalności. W firmie Czajkowskich zapewnia się także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, które są prawidłowo wyposażone. Ośrodek prowadzi kontrole okresowe w zakresie spełniania wymagań BHP przez maszyny: spawarki, wózki widłowe, koparko-ładowarki są poddawane regularnym przeglądom. W zakładzie w latach 2010-2017 nie odnotowano wypadków przy pracy. Te i inne ważne aspekty prowadzenia działalności zdecydowały o tym, że firmę wyróżniono. Konkurs zorganizował Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie.

Ostatnio w Firmie Szkoleniowo Usługowej Mieczysław Czajkowski w Smolnikach zorganizowane zostało szkolenie  z zakresu badań nieniszczących. Badania wizualne VT1+VT2 prowadzone były przez TUV RHEINLAND AKADEMIA POLSKA. Chodziło o to, by uczestnicy kursu zapoznali się ze szczególnymi zasadami i przepisami. Każda osoba dokonująca kontroli jakości spoin powinna posiadać kwalifikacje kontrolera czyli certyfikat kompetencji spawalniczych.


Na zdjęciu uczestnicy szkolenia oraz właściciel Firmy Mieczysław Czajkowski


FIRMA SZKOLENIOWO-USŁUGOWA Mieczysław Czajkowski
Smolniki 13, 14-202 Iława
tel/fax 89 641 30 60
e-mail: kontakt@kursyszkolenia.eu

www.kursyszkolenia.eu
www.kursykoparki.eu

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKUPolub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a 74 wlochy #2527675 | 87.17.*.* 28 cze 2018 21:37

    wszystko zasluzone milo mi ze interes w dziesiatke

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages