Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Jedenasta wystawa modeli zapowiada się imponująco!

2018-06-27 14:17:05 (ost. akt: 2018-06-27 14:53:30)
Damian Sikorski  jest wielkim miłośnikiem modelarstwa i to dzięki niemu w Iławie odbywają się wystawy modeli

Damian Sikorski jest wielkim miłośnikiem modelarstwa i to dzięki niemu w Iławie odbywają się wystawy modeli

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W sobotę i niedzielę 7-8 lipca zapraszamy na 11. Ogólnopolską Wystawę Modeli. Będzie można podziwiać modele samochodów w skali 1:50. Tradycyjnie dostępna dla zwiedzających będzie makieta kolejowa. Wystawa odbywać się będzie w hali sportowo-widowiskowej w Iławie.

Do Iławy przyjadą modele z całej Polski. Organizatorem wystawy jest miłośnik modelarstwa Damian Sikorski z Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury.
— Nowe modele samochodów w skali 1:50 od dwóch producentów firmy TEKNO i WSI, dwie makiety kolejowe 80 metrowa i 20 metrowa - to tylko niektóre atrakcje - mówi Damian Sikorski, organizator wystawy i wielki miłośnik modelarstwa. — To będzie sobota i niedziela pełna wrażeń. Hala sportowa jest już po remoncie, miejsca będzie dużo, a co za tym idzie pełna swoboda zwiedzania wszystkich stoisk. Będzie także gość specjalny - szef działu sprzedaży firmy PIKO (znanego producenta modeli). Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na cyfrowej konsoli do sterowania pociągiem. Modeli będzie dużo, w tym sporo premier.

Pan Damian z nowym modelem lokomotywy ST44 - 190

Pan Damian przyniósł do redakcji jeden z modeli tzw. premierowych, z którym obchodził się jak z przysłowiowym jajkiem. Trudno się dziwić, taki malutki model w wersji analogowej kosztuje kilkaset złotych. Ale nie tylko o pieniądze tu chodzi, ale o wartość wręcz duchową. Mowa o modelu ST44 - 190 (z przydziałem z oznakowaniem) Lokomotywownia Iława, Północna DOKP. Lokomotywa ta dosłownie tydzień temu została wyprodukowana przez austriacką firmę ROCO. Pierwowzór modelu stacjonował w Iławie, potem w Olsztynie.

Podczas wystawy swoje modele zaprezentuje około 60 wystawców. Niespodzianką będzie z pewnością wystawa starych aut kolekcjonera z Iławy, Krzysztofa Króla.
W imieniu Organizatora serdecznie zapraszamy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages