Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Najmłodsi piłkarze opanowali stadion w Iławie. W turnieju pamięci Gaca i Łobockiego grało ponad 500 dzieci! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-06-25 10:50:52 (ost. akt: 2018-06-25 11:24:39)
Duży szacunek dla najmłodszych piłkarzy Jezioraka i Małego Jezioraka, którzy po derbowym pojedynku ustawili się w rzędach i przechodząc obok siebie mówili: Dobry mecz!

Duży szacunek dla najmłodszych piłkarzy Jezioraka i Małego Jezioraka, którzy po derbowym pojedynku ustawili się w rzędach i przechodząc obok siebie mówili: Dobry mecz!

Pewnie żaden z nich nie wie jeszcze, kim byli dla iławskiej piłki Benedykt Gac i Józef Łobocki. Nie ma to jednak znaczenia, najważniejsze, że chcą uprawiać sport i zagrali w turnieju pamięci zmarłych przedwcześnie działacza (Gac) i byłego trenera Jezioraka (Łobocki).

Memoriał tych dwóch zasłużonych dla iławskiego klubu osób miał w przeszłości różne formy. Były mecze i turnieje seniorów i oldbojów (do Iławy przyjeżdżali m.in. Tomasz Frankowski czy olsztynianin Adrian Mierzejewski, na pewno nie oldboj), jednak już w roku 2016 akcent położony był przede wszystkim na turniej dzieci. W 2017 memoriał przybrał nazwę Ilavia Cup. Teraz jest to Turniej Pamięci Gaca i Łobockiego.

Turniej został rozegrany na stadionie w Iławie (dwa pełnowymiarowe boiska podzielone na mniejsze). Pierwszego dnia (sobota 23 czerwca) rywalizowały zespoły Orlików, Żaków a drugiego dnia Skrzaci. Łącznie zagrało ponad 500 zawodników z różnych klubów naszego województwa.

Ciekawie został rozegrany turniej w kat. Skrzat – nie była prowadzona klasyfikacja, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz upominki od organizatora.
To właśnie z jednego z meczów skrzatów (rywalizują dwa zespoły Jezioraka) jest ten filmik, na którym trener Łukasz Puchta pomaga założyć rękawice bramkarzowi.

WYNIKI TURNIEJÓW
Orlik 2007-2008

1. UKS Mały Jeziorak
2. Olimpia Elbląg
3. Rona Ełk
4. Mały Jeziorak II
5. Huragan Morąg
6. Jeziorak Iława
7. AP Ostróda
8. Korona Ostrołęka

Żak rocznik 2005-2010
1. Korona Ostrołęka
2. AP Malbork
3. Jeziorak I Iława
4. GKS Stawiguda
5. Concordia Elbląg
6. Jeziorak IV Iława
7. Jeziorak III Iława
8. Mały Jeziorak
9. AP Piekarczyk Elbląg
10. Jeziorak II Iława

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages