Doskonały wynik iławskich strażaków w sporcie pożarniczym. Są wicemistrzami województwa!

2018-06-19 12:04:50(ost. akt: 2018-06-19 12:13:39)

Autor zdjęcia: KP PSP Iława/Dawid Tarka

W piątek 15 czerwca w Olecku zostały przeprowadzone 19 Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sporcie pożarniczym. Strażacy z powiatu iławskiego są wicemistrzami.
Udział w nich wzięło osiemnaście reprezentacji z komend powiatowych i miejskich województwa. Drużyna z Iławy jest jedną z najsilniejszych w województwie i corocznie budzi duże emocje w trakcie sowich startów. W tym roku również po pierwszej kolejce startów
w „ćwiczeniu bojowym”, jako jedyna pokonała granicę trzydziestu sekund uzyskując czas 28,859 sekund, który uznany został za nowy rekord województwa. Poprzedni rekord nasza drużyna uzyskała w roku 2016 uzyskując czas 29,68 sekund, który również uznany został jako najlepszy w województwie. W drugiej serii startów drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego uzyskała czas 28, 805, spychając reprezentacje Iławy na drugą pozycję. Należy wspomnieć, że zawodnicy z Iławy w drugim starcie uzyskali czas 29,180, potwierdzając swój wysoki poziom, gdyż, jako jedyna drużyna uzyskała tak dobre czasy
 w dwóch biegach i wywalczyła tytuł wicemistrza województwa.