Iława Biega półmaratony. Także w Ostródzie [ZDJĘCIA]

2018-06-16 15:15:11(ost. akt: 2018-06-16 15:32:00)
Reprezentanci Iława Biega oraz OrkaMasters Iława na półmaratonie w Ostródzie

Autor zdjęcia: archiwum Iława Biega

W ten weekend odbywają się kolejne imprezy biegowe – np. IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Iława w Ławicach – ale my wracamy jeszcze na chwilę do poprzedniej niedzieli i do startu grupy Iława Biega, której zawodniczki i zawodnicy wystartowali w ostródzkim Półmaratonie św. Jerzego.
Relacjonuje Przemysław Belka z Iława Biega:
- W Ostródzie stawiliśmy się liczną ekipą, mimo rozgrywanego o tej samej porze Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego o Puchar BricoMarche w Iławie.
Ten półmaraton zapamiętamy na długo z dwóch względów. Pierwszym były warunki panujące na trasie. Jednym słowem było GORĄCO!!! Wszystkim nam biegło się bardzo ciężko, brakowało sił by wykręcić lepsze czasy. Na szczęście, jak się okazało, w na tle innych biegaczy tych sił mieliśmy dość sporo. Ostródzki Półmaraton św. Jerzego zapamiętamy bowiem także z sukcesów i zdobytych pucharów.

Barbara Bączek-Motała uplasowała się na na II miejscu wśród kobiet i jest liderką Grand Prix Trzech Półmaratonów (Grudziądz – Ostróda - Iława). Cztery statuetki powędrowały do biegaczy z naszej grupy: w kategoriach wiekowych zająłem II miejsce (M20), a Sławomir Adamusiak i Rafał Szczecina odpowiednio II i III miejsce w M40. W klasyfikacji drużynowej w składzie Sławomir Adamusiak, Rafał Szczecina, Przemysław Belka, Karol Koszczka zajęliśmy II miejsce. Podium zostało tu zdominowane przez iławskich biegaczy. Na najniższym stopniu stanęli reprezentujący OrkaMasters Iława Piotr Patalon, Krzysztof Wacławski, Mirosław Wasilewski oraz Marek Machnio.