Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Po kłótni podpalił jacht byłej żony!

2018-06-14 13:50:07 (ost. akt: 2018-06-14 13:53:23)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Iława

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51–latkowi, który podpalił jacht należący do jego byłej żony. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pożarze. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że sprawca porozrzucał na łodzi rozpałkę do grilla, która następnie podpalił. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 51 – latek. Mężczyzna po rozmowie ze swoją byłą żoną, na chwilę wszedł do jachtu, a kiedy z niego wyszedł i odjechał, kobieta zauważyła wydobywający się dym z łodzi. Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy i ugasili jednostkę. Okazało się, że na łodzi znajdowała się butla z gazem, której ewentualny wybuch mógł sprowadzić realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób.

Funkcjonariuszom udało się wynieść butle w bezpieczne miejsce.

Podczas czynności wykonywanych zdarzenia przez policjantów i strażaków, 51–latek wrócił na miejsce interwencji. Funkcjonariusze od razu go zatrzymali i trafił do celi. Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. 51-latek odpowie także za groźby karalne kierowane wobec byłej żony. Policjanci złożyli również wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny. Kodeks karny za samo zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(jk/tm)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages