Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dali radę! 5. Iławska Sztafeta Biegowa wokół Jezioraka

2018-06-14 11:25:05 (ost. akt: 2018-06-14 10:40:07)
Pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników 5. Iławskiej Sztafety Biegowej wokół Jezioraka

Pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników 5. Iławskiej Sztafety Biegowej wokół Jezioraka

Autor zdjęcia: Archiwum Krzysztof Zakreta

Od kilku lat w Iławie druga niedziela czerwca to wspólne sportowe święto biegaczy i rowerzystów uczestniczących w Iławskiej Sztafecie Biegowej wokół Jezioraka na dystansie 72 kilometrów.


10 czerwca 2018 roku już po raz piąty jej uczestnicy spotkali się przed bramą iławskiej jednostki penitencjarnej, aby tym razem uczcić 69-lecie jej powstania, 100-lecie więziennictwa w Polsce i 100-lecie odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. To sportowe święto, odbywające się pod patronatem dyrektora majora Jarosława Stawskiego, organizowane jest dla obecnych i byłych funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Iławie, członków ich rodzin, partnerów i gości oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych iławskich służb mundurowych i jednostek penitencjarnych, wchodzących w skład Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie.
Termometr wskazywał 23°C, krótka rozgrzewka uczestników, pamiątkowe zdjęcie z dyrektorem jednostki i o godzinie 9.00 wystartowali biegacze i rowerzyści, by zmierzyć się z trasą 72 kilometrów, najdłuższym w Polsce jeziorem i zapowiadanym piekielnym upałem. Każdy z biegaczy wybrał stosowny do swoich możliwości dystans do przebiegnięcia w granicach od 3,4 do 14 km. Krzysztof Otremba zamierzał jako drugi z dotychczasowych biegaczy pokonać maraton, czyli 42,3 km, ale tylko jemu dotychczas to się udało. Jego czas to 4h 18.12 sek. Serdecznie gratulujemy! Nie tylko piekielny upał dokuczał biegaczom, we znaki dały się za Jerzwałdem i Borecznem tzw. „górki śmierci”, które dla naszych twardzieli okazały się zwykłymi pagórkami. Dla biegaczy bardzo ważny jest jadący obok pilot rowerowy, który dostarcza im w odpowiednim czasie m.in. wodę i napoje energetyczne zapewnione przez organizatorów. Natomiast dla rowerzystów bardzo ważny jest serwis rowerowy, który w przypadku awarii sprzętu jest w stanie szybko mu pomóc. Cóż robić, gdy pada jeden rower, a za chwilę dostarczony drugi?
W kwestii najlepszego serwisu rowerowego nieocenione zasługi ma Agnieszka - żona Dariusza, która przywożąc z domu samochodem kolejne dwa rowery przyczyniła się do tego, że Darek walkę z Jeziorakiem ukończył jako niepokonany. Sztafeta to współpraca wielu osób, przewidywanie wydarzeń, rozwiązywanie problemów, pokonywanie słabości, jakże te właśnie cechy przydają się w pracy i życiu codziennym. Po pokonaniu 72 km w czasie 6h 07.56 ze średnią prędkością 11,720 km/h sztafeta po godzinie 15 dotarła do mety usytuowanej przy iławskiej restauracji „Stary Tartak”. Organizatorzy sprostali zadaniu, wszystkim uczestnikom sztafety dostarczyli sportowe zmagania, pot i radość. Na mecie, uczestnikom okolicznościowe medale wręczył dyrektor Zakładu Karnego w Iławie mjr Jarosław Stawski. Były pamiątkowe zdjęcia nad Jeziorakiem, upominki, grochówka i kiełbasa z grilla serwowana przez mistrza kuchni Roberta Szydłowskiego w znakomitej muzycznej oprawie zespołu „The Good Times”. Niesamowite wspomnienia z trasy, muchy i temperatura 39,9°C - to gratis. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę, gratulujemy odwagi uczestnictwa w tym niesamowitym sportowym przedsięwzięciu i zapraszamy za rok 9 czerwca 2019 roku do udziału w 6. Iławskiej Sztafecie Biegowej wokół Jezioraka – 72 km.
Czekamy również na Ciebie!

Bo jak nie my to kto?
Bo jak nie my to nikt!
Z nami rekordy bij,
Ruszaj na sztafetę wkrótce!

Sponsorom dziękujemy za wsparcie imprezy,
Dyrekcji, że w nasze możliwości wierzy.
Uczestnikom zdrówka wiele życzymy,
I pamiętajcie że!
Za rok się na sztafecie widzimy!


Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc dyrekcji Zakładu Karnego w Iławie i sponsorom: Urzędowi Miasta Iława, Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej [b]„Więź” przy Zakładzie Karnym w Iławie, Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarządu Terenowego przy Zakładzie Karnym w Iławie oraz Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Olsztynie.[/b]

Krzysztof Zakreta


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages