Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wielki sukces iławianina Michała Wróblewskiego

2018-06-11 09:49:29 (ost. akt: 2018-06-11 09:57:13)
Michał Wróblewski z liceum odniósł spektakularny sukces w dziedzinie kompozycji

Michał Wróblewski z liceum odniósł spektakularny sukces w dziedzinie kompozycji

Autor zdjęcia: M. Maciejewski/Centrum Kultury "Browar B"

W dniach 06-09 czerwca 2018 roku we Włocławku odbył się XXVII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział brało 23 najlepszych młodych wokalistów w Polsce wyłonionych z ponad 1000 biorących udział w eliminacjach. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentował Michał Wróblewski, uczeń iławskiego LO.

Zaprezentował tam dwa wiersze Brunona Jasieńskiego - ,,Marsyliankę” oraz ,,Mięso Kobiet”, do których sam napisał muzykę. Przy pierwszym z utworów akompaniował mu jego kuzyn, dyrygent Iława Gospel Singers, Michał Wróblewski.

Michał doceniony został przez jury w składzie: Katarzyna Groniec, Teresa Drozda, o. Wacław Oszajca i Janusz Strobel. Otrzymał drugą nagrodę oraz Nagrodę Specjalną im. Pawła Bartłomieja Greca za kompozycję muzyki.
— Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych przeze mnie rezultatów. Zwłaszcza nagroda za najlepszą kompozycję jest dla mnie wyraźnym znakiem, że w poezji śpiewanej muzykę traktować trzeba przede wszystkim jako bazę dla uwydatnienia wartości słów, zwłaszcza w tak merytorycznych i koedukacyjnych egzystencjalnie dziełach, jak teksty młodych polskich futurystów. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Źródło: 


LO w Iławie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages