Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Policjanci kontrolują autokary, którymi na wycieczki jeżdżą uczniowie

2018-06-08 15:05:52 (ost. akt: 2018-06-08 15:08:48)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: KPP Iława

- „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” - to hasło przyświeca każdemu z nas. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego iławskiej komendy kilka razy dziennie kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież na wycieczki szkolne jeszcze przed letnimi wakacjami – mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława. Dodaje, że z uwagi na dużą ilość kontroli w krótkich odstępach czasu, miejscem wyznaczonym do sprawdzenia autobusu jest parking przy basenie na ul. Biskupskiej w Iławie.

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Uczniowie coraz częściej wyjeżdżają na szkolne wycieczki. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci z iławskiego ruchu drogowego przez całą dobę codziennie kontrolują po kilka autokarów, które wiozą uczniów na oczekiwaną wycieczkę szkolną.

- Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, jego dokumenty oraz dokumenty pojazdu a także czas pracy kierowcy autokaru. Kontrolują pojazd, w tym pasy bezpieczeństwa oraz światła. Dopiero kiedy policjant stwierdzi, że stan techniczny pojazdu pozwala na bezpieczną podróż dzieci jak i młodzieży wspólnie ze swoimi opiekunami mogą wsiadać i jechać na upragniony wypoczynek – mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska.

Policjanci wszystkim wybierającym się w podróż autokarami przypominają, że przed wyjazdem autokaru z dziećmi istnieje możliwość skontrolowania pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. W okresie wiosenno – letnim policjanci kontrolują kilka autokarów dziennie.
Potrzebę skontrolowania autobusu najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Z uwagi na dużą ilość kontroli w krótkich odstępach czasu, miejscem wyznaczonym do sprawdzenia autobusu jest parking przy basenie na ul. Biskupskiej w Iławie.

Ponadto przypominamy, że funkcjonariuszy należy bezwzględnie wezwać w każdym przypadku jeżeli mamy zastrzeżenia, co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Przewoźnicy wiedzą o kontrolach stąd też dbają o to, aby stan techniczny ich autokarów był dobry i mogły bez problemu przejść kontrolę. Kierujących natomiast takim autobusem informują, że zobowiązani są włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży.

- Inni kierujący omijając autobus, kiedy wsiadają lub wysiadają z niego dzieci lub młodzież, powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i w razie potrzeby zatrzymać się – dodaje oficer prasowy iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages