Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

28-latek groził mieszkankom Lubawy, że je zabije. Był poszukiwany przez policję

2018-06-06 14:20:28 (ost. akt: 2018-06-06 14:24:33)
28-latek z Lubawy na 200 dni trafił do Zakładu Karnego

28-latek z Lubawy na 200 dni trafił do Zakładu Karnego

Autor zdjęcia: KPP Iława

W ręce policjantów z iławskiej komendy policji wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. Pierwszy z mężczyzn szukany był za kradzieże natomiast drugi za posiadanie narkotyków. Obaj mieszkańcy powiatu iławskiego zostali już odkonwojowani do zakładu karnego.

— Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości — podkreśla mł. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Do zatrzymania 28-latka doszło na jednej z ulic w Lubawie. Policjanci podczas patrolu miasta zostali poinformowani o mężczyźnie, który wszczął awanturę w domu, po czym wyszedł i zaczepiał ludzi na ulicach miasta.
— Okazało się, że mężczyzna zaczepia kobiety i grozi im pozbawieniem życia, między innymi poprzez utopienie. Policjanci kilka minut od zgłoszenia zatrzymali 28-latka i osadzili w policyjnej celi — mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska.
Okazało się, że mieszkaniec Lubawy otrzymał wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 200 dni.

Natomiast w Łodzi, iławscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali kolejnego 28-latka, który poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez iławski sąd.
— Policjanci ustalili, że 28-latek poszukiwany jest od 2 lat za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w celu ustalenia miejsca przebywania mężczyzny rozpytali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali także różne adresy, pod którymi mężczyzna mógłby przebywać. Kiedy okazało się, że jest w Łodzi, policjanci pojechali pod ustalony adres, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. Mieszkaniec Iławy najbliższe 2 miesiące spędzi w więzieniu — relacjonuje oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ewka #2514447 | 212.160.*.* 6 cze 2018 15:28

    Skąd w takim "świętym" i rozmodlonym miasteczku taki element:-)) Szok, po prostu szok!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages