Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

BJJ: 4 zawodników, 6 medali — tak walczy Arrachion Iława [ZDJĘCIA]

2018-06-07 18:36:31 (ost. akt: 2018-06-06 18:42:48)
Od lewej Adrian Błoński, Damian Kowalski, Dawid Tarasiewicz i Rafał Gubernat, czyli Arrachion Iława na zawodach w Luboniu

Od lewej Adrian Błoński, Damian Kowalski, Dawid Tarasiewicz i Rafał Gubernat, czyli Arrachion Iława na zawodach w Luboniu

Autor zdjęcia: archiwum Arrachionu Iława

Tytułowe BJJ to nic innego jak brazylijskie jiu jitsu. Właśnie w turnieju tej sztuki walki mierzyli się ostatnio zawodnicy Arrachionu Iława. W Luboniu (woj. wielkopolskie) doszło do zawodów Open Gi.

Arrachion Iława wystawił do walki czterech swoich reprezentantów. W Dywizji Gi (walka w kimonach) startowali Dawid Tarasiewicz i Adrian Błoński. W kategorii Master (mający powyżej 30 lat posiadacze "wysokich" pasów) purpurowe pasy do 82.3 kg Tarasiewicz wywalczył drugie miejsce, natomiast Błoński w kategorii Adult (od 18 lat wzwyż) niebieskie pasy 64 kg był trzeci. Warto dodać, że Adrian walczył w niebieskich pasach mając biały.

— W brazylijskim jiu jitsu nie ma egzaminów na kolejne stopnie wtajemniczenia. Pasy zdobywa się ciężką pracą, umiejętnościami i zaangażowaniem w treningi — mówi Dawid Tarasiewicz, trener i jednocześnie zawodnik Arrachionu, aktualnie posiadacz purpurowego pasa.
— O tym, czy zasługuje się na wyższy pas, kolejny w hierarchii, decyduje mistrz z klubu, który bacznie obserwuje postępy swoich podopiecznych. W naszym przypadku jest to Szymon Bońkowski, trener z Arrachionu Olsztyn. Natomiast najwyższy, czarny pas może zostać przyznany tylko po konsultacji z Amerykaninem Robertem Drysdale'em, który jest mentorem dla osób trenujących BJJ — tłumaczy trener w iławskiej filii Arrachionu i podkreśla, że postawił sobie za cel zdobycie czarnego pasa.

W rywalizacji No Gi (walka bez kimon) mieliśmy w Luboniu czterech naszych fighterów. Ponownie w szranki stanął Tarasiewicz, który znowu dotarł do finału swojej kategorii (Master purpury 82.3 kg), jednak — identycznie jak w turnieju z kimonami — przegrał z Bogumiłem Grzebieniowskim. Swój turniej wygrał za to Adrian Błoński (Adult niebieskie pasy 61.5 kg), a na drugich miejscach zawody kończyli Damian Kowalski (Adult niebieskie 73.5 kg) i Rafał Gubernat (Master niebieskie 91.5 kg). Co do Gubernata — Rafał niestety nie mógł zawalczyć w finale przez kontuzje żebra.

— Dziękujemy naszym sponsorom. Są to: Drukarnia RAMPI, Da Grasso Iława, IOWA Music Bar i Gospodarstwo Rybackie Iława — wymienia Dawid Tarasiewicz. Niedawno w iławskiej filii Arrachionu gościł na seminarium Paweł Derlacz, odpowiadający za przygotowanie w walce w stójce. Natomiast w dniach 2-4 lipca iławianie wybierają się na obóz treningowy.

WYNIKI ZAWODNIKÓW ARRACHIONU IŁAWA NA OPEN GI W LUBONIU
Dywizja GI:

2. miejsce: Dawid Tarasiewicz, kategoria: Master purpury 82.3 kg
3. Adrian Błoński, Adult niebieskie 64 kg

Dywizja No Gi:
1. Adrian Błoński, Adult niebieskie 61.5 kg
2. Damian Kowalski, Adult niebieskie 73.5 kg
2. Dawid Tarasiewicz, Master purpury 79.5 kg
2. Rafał Gubernat, Master niebieskie 91.5 kg

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages