Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dzieci świętowały w Wikielcu

2018-06-04 10:01:59 (ost. akt: 2018-06-04 10:07:56)

Autor zdjęcia: Gmina Iława/Robert Jankowski

W upalne, piątkowe przedpołudnie dzieci wraz z nauczycielami bawili się na Gminnych Obchodach Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na stadionie GKS-u w Wikielcu.


Uczestniczyli w niej przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-3 ze szkół z terenu Gminy Iława, którzy przybyli do Wikielca wraz z opiekunami.
Organizatorami obchodów była Gmina Iława, GOK Laseczno, OSP Wikielec. Sponsorami wydarzenia byli: DLF Seed&Science, który zapewnił dzieciom słodkie niespodzianki, firma Usługi Budowlane Mariusz Jajkowski, Auto Serwis Sadek, sołtys Wikielca Ewa Bielicka którzy zakupili dla dzieci lody. Ogromnym powodzeniem cieszyło się również stoisko z hot-dogami, ufundowanymi przez firmę Animex Iława.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Były m.in. konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów Orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski, występy artystyczne przygotowane przez GOK Laseczno. Nowością tegorocznych obchodów były balony napełnione helem, w których dzieci umieściły karteczki z życzeniami. Balony zostały następnie wypuszczone w niebo. Zorganizowanie tej atrakcji było możliwe dzięki firmie Stal-Gaz, która zapewniła hel do napełnienia balonów.

Podczas trwania obchodów został również wykonany za pomocą drona krótki film pamiątkowy, który wkrótce będzie dostępny na naszej stronie. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego PCK z Iławy.

Impreza została zorganizowana przez Gminę Iława z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka już po raz trzeci i weszła na stałe do kalendarza imprez gminnych.

Źródło: Gmina Iława/Robert Jankowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages