Mały Jeziorak U-8 pojedzie na mecz Polska — Litwa! To nagroda za wygranie Pucharu Tymbarku

2018-05-30 09:33:05(ost. akt: 2018-05-30 10:17:16)
Mały Jeziorak U-8 z trenerem Nikodemem Podlińskim

Wspaniałą i niespodziewaną nagrodę otrzymali piłkarze Małego Jezioraka Iława, którzy wygrali finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion — O Puchar Tymbarku. Drużyna pojedzie na Stadion Narodowy na międzynarodowy mecz Polska — Litwa!
Przypomnijmy pokrótce: finał 2018 wojewódzkiego etapu największych tego typu rozgrywek dla dzieci w Europie (corocznie w turnieju gra po kilkaset tysięcy najmłodszych piłkarek i piłkarzy z Polski, do dotychczasowych edycji turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci!) w naszym regionie już po raz piąty odbył się w Iławie. Zwycięzcy kategorii wiekowych U-10 (do lat 10) i U-12 awansowali do finału ogólnopolskiego, który rozegrany został na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla zespołów z kat. U-8 rozgrywki kończyły się na etapie wojewódzkim — tytuł mistrza regionu musiał wystarczyć maluchom i ich trenerom.

W iławskim finale woj. warmińsko-mazurskiego w kategorii U-8 chłopców nie było mocnych na Mały Jeziorak. Drużyna prowadzona przez Nikodema Podlińskiego i Tomasza Szpadkiewicza po pokonaniu rywali w grupie i fazie pucharowej awansowała do finału, gdzie 3:1 wygrała z AMO Olsztyn. Radość po zwycięstwie była ogromna, oto dowód na to (filmik nagrany tuż po ostatnim gwizdku sędziego w finale).
TAK MAŁY JEZIORAK ŚWIĘTOWAŁ WYGRANĄ W FINALE

Organizatorzy Pucharu Tymbarku, z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na czele, postanowili nagrodzić wszystkie zespoły, które wygrały w finałach wojewódzkich rywalizację w kategorii do lat 8. A dla młodych piłkarzy nie ma lepszej nagrody, niż możliwość obejrzenia w akcji swoich idoli: Mały Jeziorak, podobnie jak inni mistrzowie U-8 w turniejach dziewcząt i chłopców pojedzie na mecz Polska — Litwa!
Do spotkania dojdzie we wtorek 12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzień później Orły Nawałki obiorą kurs na Rosję, gdzie rozpoczną się lada dzień Mistrzostwa Świata 2018.

— Trzy lata temu, gdy wygraliśmy finał wojewódzki U-8 zarówno dziewcząt jak i chłopców, zostaliśmy zaproszeni na finał Pucharu Polski, wówczas Legia grała z Lechem. Teraz nagroda jest jeszcze bardziej cenna, bo kadra to kadra — nie ma ważniejszych spotkań — zauważa trener Szpadkiewicz.

W turnieju dziewcząt U-8 zwyciężyła drużyna SP Uzdowo (powiat działdowski). Życzymy wielkich emocji, zapamiętanych przez całe życie.

TO ONI WYGRALI TURNIEJ!
UKS MAŁY JEZIORAK IŁAWA U-8:

Mateusz Papińczak — Damian Duński, Mateusz Madej, Maciej Podwojewski, Alex Piotrowski, Wiktor Wiatrowski, Maciej Szeszel, Wojciech Klonowski, Marcel Szulc, Maciej Tasarz,

••• To nie koniec wieści z obozu UKS Mały Jeziorak Iława. Drużyna o rok starsza (rocznik 2009) otrzymała zaproszenie na międzynarodowy turniej Magic International Cup 2018, do którego dojdzie w połowie czerwca w Feltham pod Londynem. W rozgrywkach zagrają kluby z Anglii, Irlandii, Szkocji, Norwegii, Niemiec i Polski. Co ciekawe, sponsorem tytularnym turnieju jest firma Morliny spod Ostródy. Zespołowi trenerów Nikodema Podlińskiego i Krystiana Wrześniaka życzymy powodzenia!