Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wszystko dla Twojego pupila w jednym miejscu! Nowa siedziba VET CARE ZDROWIE & URODA

2018-05-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-28 14:28:19) Artykuł sponsorowany
Lek. wet. Mira Szkamelska w swoim gabinecie podczas pracy

Lek. wet. Mira Szkamelska w swoim gabinecie podczas pracy

Autor zdjęcia: Paulina Kasprzycka

Informujemy, że Gabinet Weterynaryjny oraz Studio pielęgnacji Psów lek. wet. Miry Szkamelskiej zmienił swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Smolki 23 w Iławie i znajduje się obecnie przy ulicy Wyszyńskiego 31C , lokal 6 za Restauracją Gęsia Chata.


PEŁEN ZAKRES USŁUG DLA ZDROWIA I URODY MAŁYCH ZWIERZĄT

W gabinecie przemiłej i profesjonalnej pani Miry można nie tylko skorzystać z szerokiego zakresu usług weterynaryjnych w zakresie profilaktyki chorób zwierząt.

Gabinet VET CARE ZDROWIE & URODA oferuje także duży wybór artykułów zoologicznych: karm i smakołyków dla zwierząt (Purina , Royal Canin), akcesoriów dla zwierząt (smycze, obroże, akcesoria do czesania, kosmetyki do pielęgnacji). Gabinet działa w Iławie już od kilku lat i stale powiększa zakres swoich usług i asortyment. Oferujemy także usługi groomerskie, obejmujące strzyżenie, wyczesywanie, kąpiel psa lub kota, przygotowujemy zwierzaki do wystaw. Więc jeśli chcesz mieć pięknie przystrzyżonego zwierzaka o zadbanym wyglądzie lub nie radzisz sobie ze sfilcowaną sierścią swojego pupila - zapraszamy. Nie boimy wyzwań! Jeśli masz dużego psa także się nim zajmiemy.

WYBÓR PUPILA – ODPOWIEDZIALNA DECYZJA

Ponieważ zawsze należy mieć na uwadze, że żadne zwierzę nie jest zabawką dla dziecka – wybierajmy pupila z rozwagą. Zwierzak w domu uczy odpowiedzialności, uwrażliwia i rozwija empatię. Decydując się na posiadanie pupila musimy być świadomi tego, że dziecko nie przejmie odpowiedzialności związanej z posiadaniem zwierzęcia, czy to będzie pies, rybki, czy świnka morska. Od tego są dorośli.
Wybór zwierzaka powinien być podyktowany naszym trybem życia i tym, ile czasu jesteśmy mu w stanie poświęcić. Wiadomo, że żółw czy rybki będą mniej absorbujące, niż pies lub kot. Decydując się na psa czy kota zwiążemy się ze zwierzęciem na kilkanaście lat, a z kolei chomik, czy myszka żyją zdecydowanie krócej, a małe dziecko będzie bardzo przeżywać odejście swojego ulubieńca.
Polecamy również adopcję zwierzaka ze schroniska.
Zdecydowana większość naszych pacjentów to psy i koty. Zdarzają się także króliki, chomiki, świnki morskie (a właściwie kawia domowa). Nazwa ta pojawiła się w przeciągu ostatnich dwóch lat ponieważ odkryto, że pierwotna nazwa mogła być mylnie przetłumaczona na język angielski i postanowiono wrócić do właściwej nazwy gatunku.

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC SIĘ ZE ZWIERZAKIEM NA SPACER
Na spacerze w lesie lub na łące poza kleszczami zwierzęta są narażone także na inne niebezpieczeństwa np. ukąszenie żmii, użądlenia owadów. Mogą mieć też kontakt z padliną co może spowodować zarażenie pasożytami. Niebezpieczne są też sidła, które zastawiane są przez kłusowników, ponieważ potrafią dotkliwie zranić zwierzę. Niestety, pies biegający bez obroży może być także postrzelony przez myśliwego.


JAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZE ZWIERZĘCIEM, KTÓRE ZŁAPAŁO KLESZCZA?

Kleszcza należy wyjąć, najlepiej robić to w rękawiczkach, ponieważ kleszcze są dla ludzi niebezpieczne. Można zrobić to za pomocą specjalnych kleszczyków – do nabycia w naszym gabinecie. Następnie należy go zgnieść. Miejsce, w którym był owad można zdezynfekować wodą utleniona lub spirytusem. Mitem jest, że kleszcze zaczynają się wiosną. Najbardziej aktywne są już pod koniec lutego, kiedy wybudzają się, robią się głodne i wtedy są najbardziej agresywne. Jest duże prawdopodobieństwo , że nasz pupil zarazi się groźną chorobą odkleszczową – Babeszjozą. Gdy pies jest apatyczny, nie reaguje na zachęcanie do zabawy, ma gorączkę, nie czekajmy z wizytą w gabinecie. Nie leczona babeszjoza powoduje niewydolność wielonarządową i w konsekwencji śmierć zwierzęcia.
Dlatego zalecam obroże odstraszające kleszcze i pchły oraz specjalne krople do aplikacji dostępne w naszym gabinecie, a w przypadku nietypowego zachowania naszego pupila apelujemy o pilny kontakt.


JAK PODRÓŻOWAĆ ZE ZWIERZAKIEM
Podróż bez stresu dla czworonoga? Tylko w wygodnym transporterze
. Po wyborze interesującego nas miejsca pobytu powinniśmy odpowiednio przygotować czworonoga do podróży. W zależności od tego, czym będziemy się przemieszczać, należy zagwarantować naszemu podopiecznemu odpowiednie warunki. Najważniejsze przy wyborze transportera są względy bezpieczeństwa – bez wątpienia powinien posiadać funkcjonalne zamknięcie oraz antypoślizgową powierzchnię podłoża. Istotna jest również jego wytrzymałość oraz wielkość, która dopasowana jest do rozmiarów zwierzęcia.

Wielu opiekunów decyduje się na pozostawienie swojego pupila w mieszkaniu w nadziei, że zwierzę będzie czuć się komfortowo w znanym mu miejscu. Jest w tym trochę prawdy, jednak nasi czworonożni przyjaciele dużo lepiej zniosą zmianę zakwaterowania niż rozłąkę z człowiekiem. Wyjazd właściciela zawsze wiąże się dla zwierzęcia z ogromną tęsknotą. Dlatego jeśli podejmujemy taką decyzję, zadbajmy o to, by pod naszą nieobecność ktoś się nim zaopiekował, poszukajmy dla niego odpowiedniego hotelu dla zwierząt lub poprośmy znajomych o pomoc.

Na fotografiach panie Mira Szkamelska lekarz weterynarii oraz Joanna Arendt technik weterynarii ze swoimi pacjentami


Gabinet Weterynaryjny Vet-Care
lek. wet. Mira Szkamelska
ul. Wyszyńskiego 31c lok.6
Iława

tel. 722 161 234

Gabinet czynny:
pon.-pn. 10:00-17:00
Sobota 10:00-12:00


email: vet-care.ilawa@wp.pl

VET CARE ZDROWIE & URODA


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. [oineav #2509975 | 91.240.*.* 29 maj 2018 12:29

  cennik?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. [oineav #2509974 | 91.240.*.* 29 maj 2018 12:29

  cennik?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages