Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W ciągu ostatnich dni wpadło kilku poszukiwanych. Jeden z nich to sprawca groźnego wypadku

2018-05-25 14:36:01 (ost. akt: 2018-05-25 14:51:45)
więzienie

więzienie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 26-latek, który szukany była za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, 20-latek (włamywał się i kradł oraz naruszył mir domowy) oraz 35-latek, który groził asystentowi rodziny.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z zespołu do spraw poszukiwań. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalali miejsce przebywanie 26-latka. Sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Iława może przebywać u swojego brata.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informację. Zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. 26-latek spędzi w więzieniu najbliższy rok i 5 miesięcy za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy: 30 grudnia 2016 r. mężczyzna kierując mazdą zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym skodą. Obaj kierujący z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Od mężczyzn została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu – 26-latek był pijany. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Dziś rano (piątek 25 maja) policjanci zatrzymali 32-latka. Wcześniej ustalili, że przebywa w Iławie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi tam najbliższe pół roku za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości – miał promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak mężczyzna przyszedł na wezwanie do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Funkcjonariusz oświadczył 20-latkowi, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Mieszkaniec Iławy szukany był przez sąd za kradzież z włamaniem oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

Natomiast policjanci z Susza, kiedy tylko otrzymali zarządzenie ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym, pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 35-latka. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Policjanci zatrzymali go i – podobnie jak wcześniejszych poszukiwanych - odkonwojowali do zakładu karnego. Za grożenie asystentowi rodziny spędzi w więzieniu najbliższy rok.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali, bo wcześniej zostali poproszeni o ustalenie danych osobowych pacjenta ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Okazało się, jest to 28-latek. Policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach ustalili także, iż jest on szukany przez Prokuraturę w Lęborku do ustaleniu miejsca pobytu. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages