Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

A ty wiesz, czym jest fiszoterapia? Zobacz zdjęcia i wideo z niezwykłych zawodów wędkarskich

2018-05-25 12:48:56 (ost. akt: 2018-05-25 12:13:10)
W tak pięknych okolicznościach przyrody aż chce się spędzać czas. Oczywiście, z wędką w ręku

W tak pięknych okolicznościach przyrody aż chce się spędzać czas. Oczywiście, z wędką w ręku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Czternastu śmiałków z ośrodków w Iławie i Morągu stanęło dziś (piątek 25 maja) w szranki III Wędkarskich Zawodach Spławikowych Osób Niepełnosprawnych "Płotka 2018". Miejsce zawodów: znajdujący się w centrum Iławy Mały Jeziorak.

Organizatorami zawodów, które są wydarzeniem oryginalnym na skalę całego województwa warmińsko-mazurskiego (nigdzie indziej w naszym regionie nie odbywają się podobne zmagania), są tradycyjnie pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie, z Piotrem Guzowskim na czele.

Tradycyjnie też w organizacji pomaga Iławskie Towarzystwo Wędkarskie, Urząd Miasta, Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji oraz Gospodarstwo Rybackie Iława. Sponsorami są: Brico Marche Iława, Sumik Duo Piotr Olszewski i Fishing Mart z Bielska-Białej.

Tym razem z wód Małego Jezioraka jak największe okazy próbowali wyłowić podopieczni ośrodków z Iławy i Morąga. Zmagania zakończyły się ok. 12.00, jednak nie podajemy ich wyników, bo też nie one były najważniejsze.

Już przy okazji pierwszej edycji wędkarskich zawodów dla osób niepełnosprawnych Piotr Guzowski tłumaczył, dlaczego właściwie organizowana jest "Płotka". Przypomnijmy zatem, czym jest fiszoterapia.
Fiszoterapia to nowa forma zajęć, dzięki którym u osób niepełnosprawnych następuje rozwój manualny. Do tego niepełnosprawni mają kontakt z naturą, ale także uczestniczą w życiu społeczeństwa, dlatego położony w centrum Iławy Mały Jeziorak jest idealnym miejscem do tego typu przedsięwzięć — mówi instruktor pracowni umiejętności praktycznych.

— Równie ważna jest radość samego wędkowania oraz satysfakcja ze złowionej ryby. To jest rzecz bezcenna — dodaje instruktor, który sam też chętnie wędkuje.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages