środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Transportowy złoczyńca: bez biletu, z kradzioną torbą i bez kasy na taksówkę

2018-05-24 11:29:22 (ost. akt: 2018-05-24 11:38:39)

Kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności grozi 35-latkowi. Mężczyzna został wyproszonym z pociągu (nie posiadał biletu), ukradł torbę podróżną jednego z pasażerów, po czym jeździł taksówką po Iławie nie mając pieniędzy, aby zapłacić za kurs.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o niezapłaceniu za kurs taksówką. Okazało się, że pokrzywdzony przywiózł sprawców pod samą komendę policji, kiedy po przejechaniu kilku kilometrów okazało się, że mężczyźni nie mają czym zapłacić za kurs.

— Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od kierowcy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że to niejedyne przewinienie jednego z mężczyzn — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Okazało się, że kiedy to 35-latek został wyproszony z pociągu, ponieważ nie posiadał biletu, ukradł torbę podróżną jednego z pasażerów. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Przesłuchali też świadków.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 35-latkowi i jego starszemu koledze. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach tzw. „recydywy” a za wyłudzenie przejazdu środkami komunikacji zarzut usłyszeli obaj mężczyźni. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

Kodeks karny za samą kradzież w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages