Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Młodzi tenisiści z Iławy walczyli w Memoriale Andrzeja Grubby

2018-05-22 18:05:52 (ost. akt: 2018-05-22 14:15:13)

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

Ania i Jaś Góralscy, Kuba Olstowski, Agata, Piotr i Michał Wrzosek, Maciej Rasztemborski, Kacper Kobylski i Gabriela Grzywacz — ci najmłodsi miłośnicy gry w stołową odmianę tenisa reprezentowali nas na turnieju w Lidzbarku Warmińskim.

W piątek 18 maja odbył się XII Memoriał Andrzeja Grubby. Do sportowej rywalizacji stanęły 22 drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego. Honorowymi gośćmi byli: Leszek Kucharski oraz Lucyna Grubba, żona Andrzeja Grubby.

Iławę i sekcję tenisa stołowego klubu Jeziorak reprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych nr 2, 3 i 4. Najwyższe miejsce spośród naszych drużyn (5 lokata) zdobył zespół grający w składzie Ania i Jaś Góralscy oraz Kuba Olstowski. Reszta drużyn uplasowała się w przedziale 9-16, a grali w nich Agata, Piotr i Michał Wrzosek, Maciej Rasztemborski, Kacper Kobylski i Gabriela Grzywacz. Nasze zawodniczki i zawodników trenuje Emilia Włodarska.

Czym jest Memoriał Grubby? Tłumaczy Lucyna Grubba, prezes Fundacji im. Andrzeja Grubby
— Już po raz dwunasty Fundacja organizuje cykl turniejów tenisa stołowego dzieci ze szkół podstawowych pod nazwą Memoriał Andrzeja Grubby. Turnieje eliminacyjne przeprowadzone zostaną we wszystkich województwach Polski w terminie od marca do czerwca 2018 roku. Finał Ogólnopolski XII Memoriału Andrzeja Grubby rozegrany zostanie w dniach 16-17 czerwca 2018 roku w Hali 100-lecia Sopotu.
Przesłaniem imprezy jest uczczenie pamięci tego wybitnego polskiego sportowca oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały jego karierę sportową. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym sportowo-edukacyjnym wydarzeniu.
źródło: www.pzts.pl

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages