Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Remonty w szpitalu i galerii, rozpylony dezodorant w internacie Budowlanki, a pożarowe czujki wariują

2018-05-22 10:43:40 (ost. akt: 2018-05-22 10:52:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu— straż pożarna pod galerią handlową Jeziorak w wigilię Bożego Narodzenia 2012

Zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu— straż pożarna pod galerią handlową Jeziorak w wigilię Bożego Narodzenia 2012

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, przygotował raport ze zdarzeń, w których uczestniczyły jednostki PSP i OSP przez ostatnie siedem dni. Nie brakowało wyjazdów... jałowych, które spowodowane były m.in. prowadzonymi remontami.

Informacja z działań straży pożarnej w okresie od 16 do 22 maja 2018r.

Środa 16 maja
Iława, ul. Andersa – Szpital Powiatowy – prowadzone prace konserwatorskie w jednym z oddziałów były powodem zadziałania czujki systemu wykrywania pożaru. Strażacy dojechali na miejsce i potwierdzili, że nie występuje zagrożenie.
Iława, ul. Jarosława Dąbrowskiego – kolejny alarm z systemu wykrywczego tym razem w Domu Pomocy Społecznej, również alarm uznany za fałszywy.
Bronowo — wypadek z udziałem rowerzysty. Strażacy, którzy dojechali na miejsce ustalili, że samochód osobowy potrącił rowerzystę. Nieprzytomny mężczyzna leżał na poboczu drogi. Ratownicy medyczni po udzieleniu poszkodowanemu wstępnej pomocy zadysponowali na miejsce śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Strażacy na potrzeby działań kierowali ruchem drogowym i zabezpieczyli lądowanie i start śmigłowca.

Czwartek 17 maja
Szczepkowo – samochód osobowy wjechał do rowu. Kierująca samochodem młoda kobieta sama wydostała się z pojazdu. Po przebadaniu przez ratowników medycznych zabrana została do szpitala w Iławie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator i sprawdzili czy nie powstały w wyniku zdarzenia wycieki paliwa i oleju.

Piątek 18 maja
Iława, ul. Królowej Jadwigi – alarm z monitoringu w galerii handlowej. Alarm powstał w wyniku prowadzonych prac remontowych jednego z pomieszczeń.
Iława, ul. Marii Skłodowskiej-Curie – otwarcie drzwi do mieszkania na prośbę policji. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu może przebywać starsza pani, z którą nie ma kontaktu. Strażacy po wejściu do mieszkania nie zastali nikogo.
Iława, ul. 1 – go Maja – plama oleju na jezdni.
Złotowo – pożar śmieci – już po raz kolejny jednostka OSP Złotowo zadysponowana została do pożaru śmieci, nagromadzonych w nieużytkowanej żwirowni.

Niedziela 20 maja
Różnowo – konar drzewa blokujący drogę.
Iława, ul. Kopernika — internat zespołu szkół, alarm z systemu wykrywania pożaru. Na miejscu ustalono, że czujka zareagowała na rozpylony dezodorant – na szczęście był to alarm fałszywy.

Informacje zebrał kpt. Krzysztof Rutkowski z PSP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages