Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

7 litrów krwi oddali policjanci i pracownicy cywilni KPP Iława

2018-05-22 10:22:31 (ost. akt: 2018-05-22 10:28:37)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kilkunastu policjantów, pracowników cywilnych z iławskiej komendy a także inne osoby chętne włączyły się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Po raz kolejny w komendzie powiatowej policji w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych. Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych.

— Policjanci obsługujący na co dzień zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji. Krew trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Chętnych do udziału w akcji było 19, w tym 15 osób oddało krew przekazując w ten sposób prawie 7 litrów tego leku. Organizatorem akcji był klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, który od 18 stycznia 2017 r. działa przy KPP w Iławie. To dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, chęci przyłączenia się policjantów, a także współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages