Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Filharmonia w "Polance" czyli poranek muzyczny na Podleśnym

2018-05-17 11:06:05 (ost. akt: 2018-05-17 11:10:44)

Autor zdjęcia: Polanka Iława

PSM I stopnia im . T. Bairda w Iławie z wiosennym koncertem na Osiedlu Podleśnym . Zasłuchana widownia z SP4. Wspaniałe popisy młodych artystów. Brawa i owacje słuchających. Niezwykła gościnność ODK i jej szefowej - Leny Pawłowskiej.


Jednym z niewielu minusów grodu nad Jeziorakiem jest brak własnej filharmonii. Utrudnia to kontakt mieszkańców z tak zwaną muzyką poważną. Jednak Osiedlowy Dom Kultury "Polanka" się nie poddaje i robi co może, by muzyki poważnej można było posłuchać i na usportowionym Osiedlu Podleśnym.

Dzięki niesamowitej pani Lenie Pawłowskiej czwartkowy poranek okazał się porankiem muzycznym w całej pełni. Na scenie "Polanki" pojawiły się gwiazdy i gwiazdki z miejscowej szkoły muzycznej w niezwykle interesującym programie. Wdzięcznymi słuchaczami okazali się uczniowie SP4.

A repertuar zadowolił wszystkich: od "Piratów Południowych Mórz" poprzez walce, tanga, koncerty , suity i inne madrygały - do kompozycji na werblach!!!! "Polskich Podróżników" zachwycała również szeroka gama prezentowanych instrumentów- od pianina, poprzez skrzypce, trąbkę, flet , akordeon - aż do werbli włącznie. No i dumą serca rosły, bo pośród artystów byli uczniowie i absolwenci SP4...

Nic zatem dziwnego, że młodociana publiczność nie szczędziła wykonawcom braw i owacji. Tęsknoty do bisowania skutecznie zostały ukrócone przez panie nauczycielki, które po prostu zadbały w ten sposób o możliwość terminowego przedstawienia dla następnych klas. Prowadząca koncert pani ze szkoły muzycznej zaprosiła wszystkich chętnych do zapisywania się do nauki w PSM I stopnia w Iławie. Obdarowane ulotkami dzieciaki z pewnością rozpoczną rozmowy na ten temat w domach.. Kto wie, wkrótce może i obecni słuchacze będą mogli zachwycać swoją grą na różnych instrumentach...

Barbara Flis
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Szkolnictwo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages