GKS Wikielec w finale WPP! A już w niedzielę "Operacja Widzew"

2018-05-17 10:36:32(ost. akt: 2018-05-17 10:50:12)
Adrian Płoski (GKS Wikielec) podczas próby minięcia rywala z LKS Różnowo

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Klub z gminy Iława, dzięki zwycięstwu w półfinałowej potyczce z LKS Różnowo (ale dopiero po dogrywce), stanie przed szansą powtórzenia sukcesu z 2013 roku, kiedy to zdobył Wojewódzki Puchar Polski.
PÓŁFINAŁ WPP 2017/18
LKS Różnowo – Rolimpex GKS Wikielec 1:2 (1:1), po dogrywce
1:0 — Piotr Bobolewicz (21), 1:1 — Adrian Płoski (40), 1:2 — Paweł Tomkiewicz (116)
GKS: Suszczewicz — Kacperek, Sobociński, Jajkowski, Nowiński, Wypniewski (85 Kolcz) Płoski (65 Śledź), Piórkowski, Górski (90 Jajkowski Sz.), Gurov, Tomkiewicz,

Aż 120 minut potrzebował GKS Wikielec by wyeliminować w półfinale WPP LKS Różnowo. Mecz był bardzo ciekawy z odrobiną dramaturgii. Ekipa z Różnowa (na co dzień grająca w klasie okręgowej) zagrała bardzo bojowo, walczyła dzielnie do samego końca.

Pojedynek był zacięty: Różnowo trafiło w poprzeczkę, to samo uczynił Remigiusz Sobociński z Wikielca. W 58 min rzut karny — na wysokości zadania stanął bramkarz GKS-u Damian Suszczewicz, który wyczuł intencje egzekutora i obronił strzał z jedenastki.

W 90 minucie zespół trenera Arkadiusza Klimka stracił Jakuba Górskiego, który doznał kontuzji barku. Ale GKS grał do końca, przetrzymał napór zawodników z Różnowa i wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji, chodź stylem nie zachwycił. W tym przypadku liczy się jednak ostateczny wynik.

W wielkim finale Rolimpex GKS Wikielec zagra 6 czerwca o godz. 17,00 w Białej Piskiej z Huraganem Morąg, który pokonał Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 2:1. A teraz zawodnicy mają przed sobą ,,Operację Widzew” (niedziela godz. 19.10), mecz zostanie rozegrany w obecności 17 tys. kibiców. Warto zobaczyć takie widowisko.