Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

„Dni Rodziny” w Gałdowie – fotorelacja

2018-05-14 13:57:19 (ost. akt: 2018-05-14 14:17:33)
Jedną z konkurencji w ramach Turnieju Sportowego Sołectw było przeciąganie liny

Jedną z konkurencji w ramach Turnieju Sportowego Sołectw było przeciąganie liny

Autor zdjęcia: archiwum UG Iława

„Rodzina, Dom, Ojczyzna” – pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody „Dni Rodziny” w Gałdowie. Na terenie boiska szkolnego licznie pojawili się mieszkańcy Gałdowa oraz przybyli goście.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Później uroczystość była kontynuowana na scenie na boisku szkolnym, gdzie głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał mieszkańców Gałdowa oraz licznie przybyłych gości. W swoim krótkim przemówieniu gospodarz gminy podkreślił, że Dni Rodziny są ważną imprezą plenerową gminy Iława i jest ona na stałe wpisana do kalendarza imprez promocyjnych gminy Iława. Później głos zabrali również współorganizatorzy wydarzenia dyrektor SSP w Gałdowie Anna Lewandowska oraz przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku publiczności zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy przedstawili bardzo atrakcyjny program muzyczno-taneczny. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczny i poetycki. Atrakcję tegorocznych obchodów był występ Karola Drzewoszewskiego i zespołu seniorów z gminy Iława „Pełni Werwy”. Wśród występujących artystów nie zabrakło również zespołu z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie „Dzieci Ziemi Iławskiej”, a gwiazdą wieczoru był zespół „Banau” z Bydgoszczy.


Z dużym zainteresowaniem spotkała się prelekcja socjoterapeuty Jakub Chejny na temat „Dobre relacje z dzieckiem skuteczną profilaktyką”. W czasie trwania imprezy czynny był również punkt doradztwa w zakresie zdrowego żywienia, gdzie właścicielka Gabinetu MigDiet pani Justyna Dobrzańska-Migdał udzielała bezpłatnych porad.

Podczas obchodów odbyła się również impreza towarzysząca czyli tradycyjny Turniej Sportowy Sołectw. Do turnieju zgłosiły się 4 sołectwa – Gałdowo, Ząbrowo, Laseczno oraz Rudzienice. Wśród licznych konkurencji nie zabrakło rzutu podkową, biegu w nartach, rzutu lotką, zbijania jajka batem oraz konkurencji, która wzbudziła największe emocje czyli przeciąganie liny.

Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze uroczystości, którzy zajęli I miejsce, II miejsce zajęło sołectwo Laseczno, a trzecie miejsce przypadło w udziale sołectwu Rudzienice. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Dużą popularnością cieszył się park zabaw dla dzieci, kiermasz książki, malowanie twarzy. Była również pyszna grochówka i wspaniałe ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gałdowa.
Organizatorami niedzielnej uroczystości byli: wójt gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: www.gmina-ilawa.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages