Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Niemcy kolejny raz w iławskim „Mechaniku". Maturzyści sprawdzili swoją wiedzę przed egzaminem

2018-05-12 09:00:00 (ost. akt: 2018-05-10 13:10:11)

Autor zdjęcia: archiwum Mechanika

W ramach wymiany polsko-niemieckiej, 10 uczniów i ich 4 opiekunów z Zwickau/Reichenbach, w dniach 12-18 kwietnia odwiedziło Iławę. Był to dalszy ciąg dwunastoletniej współpracy, zawartej między Zespołem Szkół im. Konstytucji 3 Maja a szkołą w Niemczech.

Młodzież obu krajów miała możliwość spędzić miło czas, zarówno przy zabawie, jak i nauce. W tym roku uczniowie pracowali nad projektem pt.: „Film a nauka języka obcego”.

Podczas tego kilkudniowego pobytu niemieccy przyjaciele mieli możliwość zwiedzania naszego pięknego miasta, Iławy. Dzięki uprzejmości Piotra Ambroziaka, goście zobaczyli wnętrze naszego ratusza, podziwiali panoramę z wieży ratuszowej, poza tym, spacerując po Iławie dowiedzieli się kilku ciekawostek o naszym mieście.

Naszym niemieckim przyjaciołom pokazaliśmy także malborski zamek, pod którego urokiem są już od samego początku naszej znajomości, oraz Gdańsk, a przede wszystkim jego starówkę i najważniejsze miejsca w jej okolicy. Należy wspomnieć, że wspólne wycieczki i zorganizowanie wszelkich przedsięwzięć w tegorocznym spotkaniu nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego PNWM, czyli Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Kolejny raz miała miejsce integracja polsko-niemiecka. Był to czas na poznanie szczególnie polskiej mentalności, zwyczajów. A co najważniejsze uczniowie mieli możliwość pokonania bariery językowej, bo tak naprawdę trening językowy był głównym bohaterem spotkania. Podczas konwersacji w grupach polsko-niemieckich, również maturzyści Mechanika mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przed nadchodzącym egzaminem maturalnym. Poza tym jeden z nauczycieli niemieckich przeprowadził również dyktando dla uczniów klas maturalnych.

Dzięki spotkaniu polsko-niemieckiemu zostały nawiązane nowe znajomości, zacieśniły się stare przyjaźnie. Młodzież obu krajów spędziła ze sobą czas, stając się bogatszym o nowe doświadczenia. Wszyscy czekają już na kolejne spotkanie, tym razem w Niemczech.

Monika Karłowska, ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages