Przed Jeziorakiem prościutka droga do awansu [ZDJĘCIA Z MECZU Z RADOMNIAKIEM]

2018-05-10 08:57:43(ost. akt: 2018-05-10 09:08:42)
Radość piłkarzy Jezioraka po meczu z Radomniakiem

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

W rozegranym w środę (9 maja) zaległym meczu 16 kolejki okręgówki drużyna Jezioraka Iława pokonała na wyjeździe 2:0 Radomniak Radomno i awans do IV ligi – na sześć kolejek przed końcem sezonu – ma dosłownie na wyciągnięcie ręki.
Radomniak Radomno - Jeziorak Iława 0:2 (0:2)
1:0 - Galas (22), 2:0 - Figurski (27)
JEZIORAK: Mazurowski - Foj, Słomski, Kressin (65 Suchocki), Kowalski, Galas (80 Kuchnik), Parulis, Święty (73 Gula), Madej, Krajewski, Figurski
czerwona kartka: Michał Korol (78, za wybicie piłki ręką poza polem karnym)

Początkowo do tego meczu miało dojść 18 listopada poprzedniego roku, jednak – podobnie jak cała kolejka – został przełożony na 17. marca. Stan boiska w Radomnie nie pozwolił jednak wówczas na rozegranie spotkania, więc do meczu (który miał teoretycznie kończyć rundę jesienną) doszło dopiero 9 maja. Oto relacja z portalu jeziorakilawa.pl.:

„Stan boiska zdecydowanie nie pomagał zawodnikom, ale trzeba przyznać, że obie drużyny stworzyły całkiem ciekawe widowisko. Na początku meczu Radomniak miał optyczną przewagę i częściej przebywał na połowie Jezioraka, jednak już po pół godzinie gry to iławianie mieli dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw zamieszanie po stałym fragmencie gry wykorzystał Radosław Galas, a następnie dośrodkowanie Daniela Madeja zamienił na gola Wojciech Figurski. Od 78. minuty gospodarze grali w osłabieniu, bo za wybicie piłki ręką poza polem karnym i przerwanie akcji, z boiska wyrzucony został bramkarz Michał Korol. Mimo to nasi rywale już po kilku minutach mogli zdobyć gola kontaktowego, jednak Radosław Lewicki nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu Michała Foja.”

Jeziorak ma obecnie aż 20 punktów przewagi nad drugą w tabeli Olimpią Olsztynek. Ewentualna zdobycz w najbliższym meczu z Polonią Pasłęk przyklepie awans iławian do IV ligi. Przypominamy, że wyjazdowe spotkanie z Polonią na wniosek policji zostało przeniesione z soboty 12 maja na niedzielę 13 maja.