Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pracowita Majówka u strażaków

2018-05-08 11:47:11 (ost. akt: 2018-05-08 12:01:26)
Pożar trawy w Reszlu.

Pożar trawy w Reszlu.

Autor zdjęcia: KPPSP Kętrzyn

Groźne wypadki, pomoc w transporcie chorego, pożary traw oraz podejrzenie wybuchu butli z gazem - to tylko część interwencji, w których uczestniczyli strażacy z powiatu iławskiego.

•• 1 maja 2018 r. – Wikielec – zgłoszenie o zwłokach najprawdopodobniej mężczyzny. 
Na miejscu strażacy ustalili, że w stawie znajdują się zwłoki mężczyzny. Po czynnościach policji na polecenie prokuratora wyciągnęli zwłoki.
Adamowo – dachowanie samochodu osobowego – kierowca pojazdu znajdował się w momencie przybycia służb poza pojazdem. Po przebadaniu przez ratowników medycznych zabrany został do szpitala. Strażacy odłączyli akumulator 
w aucie, przeszukali teren wokół pojazdu, oświetlili teren działań i na potrzeby akcji kierowali ruchem.

•• 3 maja 2018 r. Iława ul. Mieczysława Dziemieszkiewicza – pożar trawy na nieużytkach.

•• 4 maja 2018 r.Iława ul. Biskupska – konar blokujący drogę.
Frednowy – pomoc ratownikom medycznym w transporcie chorego do karetki.
Susz ul. Piastowska – pożar śmietnika.
Szymbark – samochód osobowy wjechał do przydrożnego rowu – kierowca sam opuścił pojazd jednak w celu wykonania dokładnych badań zabrany został do szpitala w Iławie. Działania straży ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia pojazdu i kierowaniu ruchem drogowym.

•• 5 maja 2018 r. Lubawa ul. Kupnera – groźne zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Kolejny groźny wypadek podczas majówki miał miejsce w godzinach przedpołudniowych. W samochód osobowy, którym podróżowało pięć młodych osób uderzył samochód ciężarowy z naczepą. Wszystkie osoby podróżujące osobówką doznały obrażeń i zabrane zostały do szpitala. Najbardziej poszkodowany mężczyzna przetransportowany został śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Olsztynie.
Gajdy – samochód osobowy w rowie. Na miejscu wstępnie ustalono, że kierująca samochodem kobieta znajdowała się w karetce pogotowia. Okazał się, że autem jechała również druga kobieta z dzieckiem, która przed przyjazdem służb ratunkowych udała się innym samochodem do szpitala w Iławie. Działania Straży Pożarnej polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatora,
- kierowaniu ruchem drogowym podczas prowadzenia przez Policję czynności dochodzeniowych,
- uprzątnięciu z drogi pozostałości powypadkowych.

•• 6 maja 2018 r.Fijewo – pożar drewnianych skrzyń na owoce przy budynkach gospodarczych. Szybka interwencja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiednie budynki w tym budynek mieszkalny. Strażacy zmuszeni byli działać również w obronie chłodząc dach i ściany domu. W działania uczestniczyły zastępy 
z Lubawy, Iławy i Złotowa.
Ząbrowo – kolejny groźny wypadek. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi poruszali się jedynie kierowcy. Zderzenie było tak silne, że strażacy musieli jak najszybciej wydobyć z pojazdu nieprzytomna kobietę, która zabrana została do szpitala w Iławie.
Matyty – pożar suchej trawy na działce rekreacyjnej.

•• 7 maja 2018 r. – Rudzienice – samochód osobowy wjechał do rowu.
Adamowo – Zgłoszenie, jakie wpłynęło do dyżurnego straży brzmiało dramatycznie – wybuch butli z gazem w jednym z budynków mieszkalnych. Na miejscu strażacy ustalili, że mimo objawów wybuchu doszło jedynie do gwałtownego spalenia się gazów nagromadzonych w piecu centralnego ogrzewania, takie zjawisko może sprawiać wrażenie wybuchu. Strażacy uzyskali informację od właściciela, że w piwnicy znajdują się butle z gazem. Wyniesiono butle, które nie stwarzały zagrożenia. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili, czy nie występują inne zagrożenia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages