Krajobraz po piłkarskim weekendzie: Jeziorak był blisko potknięcia, ale trzy punkty i tak są [WIDEO, WYNIKI, TABELE]

2018-05-07 14:34:05(ost. akt: 2018-05-08 20:04:43)
Zdjęcie ilustracyjne - piłkarze Jezioraka witają się z sędziami przed meczem z Huraganem II Morąg

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

Jeśli w środę 9 maja Jeziorak pokona w zaległym meczu Radomniaka Radomno to będzie miał już dwadzieścia punktów przewagi nad grupą pościgową! Liderowi gr. 2 klasy okręgowej naprawdę niewiele trzeba, by na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu zapewnić sobie awans do IV ligi. Oczywiście, w ten piłkarski weekend grała nie tylko drużyna z Iławy.
III LIGA
Świt Nowy Dwór Mazowiecki — Rolimpex GKS LZS Wikielec 5:1 (1:1)
1:0 — Broniszewski (5), 1:1 — Kacperek (45), 2:1 — Gabrych (55), 3:1 — Wolski (69), 4:1 — Gabrych (78), 5:1 — Kozłowski (89)
ROLIMPEX: Suszczewicz — M. Jajkowski Kacperek, Sobociński (81 Sz. Jajkowski), Śledź, Nowiński (84 Tomczyk), Wypniewski, Piórkowski, Górski, Tomkiewicz, Kolcz

Przegląd boiskowych wydarzeń zaczynamy tradycyjnie od III ligi, w której mamy jednego przedstawiciela: Gminny Klub Sportowy z Wikielca.
Po pierwszej połowie goście mieli nadzieję na wywiezienie korzystnego wyniku. Tym bardziej, że tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Piotr Kacperek. Jednak po zmianie stron Świt zaczął zadawać cios za ciosem, po których rywale nie potrafili się już podnieść. W następnej kolejce Rolimpex już w piątek zagra u siebie z walczącą o utrzymanie Wartą Sieradz.

POZOSTAŁE WYNIKI 27 KOLEJKI
Legia II Warszawa — Kaczkan Huragan Morąg 0:2 (0:1)
MKS Ełk — Ursus Warszawa 2:0 (2:0)
Widzew Łódź — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:0 (1:0)
Sokół Ostróda — Polonia Warszawa 0:3 (0:0)

— Mrągowia Mrągowo 2:2 (0:2)
0:1 — Kowalski (18), 0:2 — Żukiewicz (40), 1:2 — B. Wacławski (55), 2:2 — Kowalczyk (90)
UNIA: Puwalski — Laskowski, Wiśniewski, Bieńkowski, Hanas (76 Kołakowski), T. Wacławski (56 Manthey), Kruczkowski (46 Kowalczyk), Kwiatkowski, Luliński, B. Wacławski (56 Staniec), Karczewski

— Remis nie krzywdzi żadnej ze stron — ocenił trener gospodarzy Jarosław Płoski. — Do przerwy ton grze nadawali goście, ale w drugiej połowie inicjatywa należała do nas. Najważniejsze, że nie przegraliśmy. W 90. min udało się nam zdobyć gola na 2:2 w zamieszaniu podbramkowym po uderzeniu głową Aleksandra Kowalczyka.
W 24. kolejce Unia gra na wyjeździe z Romintą Gołdap.

SKRÓT MECZU UNIA - MRĄGOWIA
Źródło: KS Unia Susz

POZOSTAŁE WYNIKI 23 KOLEJKI
Concordia Elbląg — Orlęta Reszel 4:0 (2:0)
Zatoka Braniewo — Granica Kętrzyn 0:0
Błękitni Pasym – Błękitni Orneta 5:2 (2:0)
Pisa Barczewo – Rominta Gołdap 1:3 (0:0)
Mamry Giżycko – Znicz Biała Piska 0:4 (0:0)

— Polonia Iłowo 2:2 (1:0)
1:0 — Marciniak (16), 1:1 — Borkowski (49), 2:1 — Zagórny (76), 2:2 — Gregorczyk (85)
Jeziorak Iława — Dąb Kadyny 2:1 (1:1)
0:1 — Bejynka (5), 1:1, 2:1 — Madej (29 k, 77 k)
Czarni Rudzienice — Kaczkan Huragan II Morąg 4:0 (2:0)
1:0 — Wrześniak (14), 2:0 — Wantowski (21), 3:0 — Wrześniak (60), 4:0 — Suchocki (75 k)

W najciekawszym spotkaniu kolejki grupy 2 Jeziorak Iława nie bez problemów pokonał Dąb Kadyny. Goście prowadzili od 5 minuty po golu Patryka Beyneki. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły dwa rzuty karne wykorzystane przez Daniela Madeja.

Zupełnie inne cele przyświecają Osie Ząbrowo i Czarnym Rudzienice - obie nasz drużyny walczą o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. W ostatniej serii Czarni pewnie pokonali rezerwy Huraganu Morąg, a Osa punkt zdobyła na znajdującej się wyżej w tabeli Polonii Pasłęk.
Zgodnie z polska normą, nie wiadomo jeszcze ile drużyn może spaść z ligi. Według obliczeń Daniela Borosa (Czarni) w najgorszym przypadku bezpośrednio mogą polecieć aż cztery zespoły, a dwa zagrają w barażach.
Jutro (środa 9 maja) w Radomnie Jeziorak zagra zaległy mecz z miejscowym Radomniakiem, początek o 17.00. Natomiast w najbliższy weekend dojdzie do spotkań: Polonia Pasłęk - Jeziorak, Dąb Kadyny - Czarni Rudzienice, Huragan II Morąg - Osa Ząbrowo.

ZOBACZ GOLE Z MECZU JEZIORAK - DĄB
Źródło: JeziorakTV

Czajkowski Radomniak Radomno — Polonia Pasłęk 0:1 (0:1)
Delfin Rybno — GKS Stawiguda 6:1 (4:0)
Olimpia Olsztynek — Ewingi Zalewo 1:2 (0:2)
Fortuna Gągławki — Kormoran Zwierzewo 0:1 (0:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — Płomień Turznica 2:2 (0:1)

LKS Tyrowo — Polonia Markusy 1:2
Victoria Rychliki — Wałsza Pieniężno przerwany w doliczonym czasie przy wyniku 0:2,
Czarni Małdyty — Jastrząb Ględy 0:0
Zatoka II Braniewo — Barkas Tolkmicko 1:2