Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Do Centrum Zdrowia Psychicznego coraz bliżej

2018-05-02 16:01:10 (ost. akt: 2018-05-02 12:17:47)

Jesienią tego roku zaplanowane jest otwarcie „Centrum Zdrowia Psychicznego” w Szpitalu Powiatowym w Iławie. Prace związane z inwestycją są na półmetku, a wnętrza pawilonu psychiatrycznego zmieniły się już nie do poznania.

— Pawilon psychiatryczny był ostatnim budynkiem, który wymagał generalnego remontu – mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie. – Już w 2013 roku chcieliśmy przeprowadzić tę inwestycję, ale zależało nam, żeby zrealizować to przy wykorzystaniu zewnętrznych funduszy – wyjaśnia Iwona Orkiszewska.

W 2016 roku Starostwo Powiatowe w Iławie, które jest organem założycielskim szpitala, złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
— Nabór wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych był tak skonstruowany, że my jako szpital nie znaleźliśmy się w gronie potencjalnych beneficjentów, ale już organ założycielski, jako jednostka samorządu terytorialnego mógł o takie dofinansowanie wystąpić – dodaje dyrektor Orkiszewska.

Realizowany od października ubiegłego roku projekt zakłada całkowitą przebudowę pawilonu psychiatrycznego, oraz wymianę jego elewacji. Inwestycja nie obejmie swoim zasięgiem Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu, który przeszedł gruntowny remont w 2015 roku.
W „nowym – starym” pawilonie planowane jest uruchomienie miedzy innymi nowych zakresów świadczeń i oddziału dedykowanego pacjentom wymagającym opieki długoterminowej.
Wartość inwestycji to ponad 5 milionów złotych, z czego ponad 3 miliony to środki pochodzące z Funduszy Europejskich. O szczegółach inwestycji będziemy informowali w kolejnych wydaniach Życia Powiatu Iławskiego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages