Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

MMA: Gala Celtic Gladiator 20 pełna sportowych emocji! Zwycięstwo Błońskiego, porażka Duńskiego [WIDEO, ZDJĘCIA, WYNIKI]

2018-04-29 15:32:28 (ost. akt: 2018-04-29 16:08:09)
Adrian Błoński (Arrachion Iława) podczas gali Celtic Gladiator 20 wygrał swoją pierwszą zawodową walkę (dotychczas trzy porażki)

Adrian Błoński (Arrachion Iława) podczas gali Celtic Gladiator 20 wygrał swoją pierwszą zawodową walkę (dotychczas trzy porażki)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W olsztyńskiej Uranii miała miejsce uczta dla fanów mieszanych sztuk walki. Podczas gali międzynarodowej federacji Celtic Gladiator 20 walczyli m.in. reprezentanci Berkutu Arrachionu Olsztyn oraz iławskiej filii tego klubu.

Celtic Gladiator to organizacja założona w Irlandii przez pochodzącego z Nowego Sącza Alberta Jarzębaka.
- Dotychczas przeprowadziliśmy dziewiętnaście gali w USA, Anglii, Irlandii oraz Polsce – mówi główny organizator. - W ojczyźnie jesteśmy po raz trzeci z CG, dotychczas organizowaliśmy zawody w woj. małopolskim, teraz postanowiliśmy zorganizować galę w mającym duże tradycje w mieszanych sztukach walki Olsztynie, gdzie zawsze możemy liczyć na pomoc naszych przyjaciół z Berkutu Arrachionu Olsztyn – mówi Jarzębak.

W sobotni wieczór odbyło się jedenaście walk, wszystkie w formule MMA. Emocje z każdym pojedynkiem rosły, a publiczność oczekiwała na te najważniejsze bitwy.

Na trybunach sporo było iławian dopingujących zawodników Arrachionu Iława, jednak Uranię opuszczali oni z mieszanymi uczuciami. Adrian Błoński pokonał przez poddanie (balacha) Jakuba Hansbacha (Silesian Cage Club – to pierwsza wygrana Błońskiego na zawodowym ringu), jednak w następnej walce porażki doznał niestety Patryk Duński.

Maciej "Laska" Szczepaniak z Halnego Nowy Sącz zaskoczył iławianina sprytnym kopnięciem na wątrobę, po którym nakrył rywala ciosami na głowę.
- Osoby, które nie trenują sportów walki, nie zdają sobie do końca sprawy jak ogromny ból towarzyszy uderzeniu w wątrobę. Jest on paraliżujący, przeszywający, człowiek myśli, że popękały mu żebra i nie tylko. Patryk został dobrze trafiony przez zawodnika, który ma dopiero 19 lat, ale już pięć zwycięstw na zawodowym ringu przy ani jednej porażce – zauważa Albert Jarzębak.

Publika, zwłaszcza ta olsztyńska, w lepszych nastrojach była natomiast tuż po zwycięskiej walce Krystiana Bielskiego – fighter Berkutu Arrachionu wygrał z Tomaszem Mozdyniewiczem przez jednogłośną decyzję sędziów. Potężną bombę publiczności zaserwował chwilę później Piotr Poniedziałek – zawodnik katowickiego Yakiba Team wysokim kopnięciem na głowę sprawił, że pochodzącym z Olsztyna Tomaszem Terlikowskim (aktualnie Shooters Konin) musieli zająć się medycy.

Jak w kratkę, to w kratkę: po przegranej Terlikowskiego przyszła wygrana Piotra Danelskiego (bardzo ciekawa, pełna zwrotów akcji walka) z olsztyńskiego Arrachionu z Klemensem Ewaldem, a potem rywala z Włoch z kwitkiem odprawił Jakub Wikłacz. Zawodnik z Olsztyna (kat. -61kg) od początku sprytnie poczyniał sobie z Simone D’Anną, aż w końcu – ku ogromnej uciesze trenera Pawła Derlacza i reszty narożnika – założył trójkąt nogami i walkę zakończył przed czasem, na swoją korzyść oczywiście.

Smutno za to było w Uranii po walce wieczoru – Adam Kowalski uległ serii potężnych ciosów zadawanych przez Mateusza Ostrowskiego z Shark Top Team Łódź i reprezentant gospodarzy nie dotrwał nawet do końca pierwszej rundy.

Byliśmy patronem medialnym tego wydarzenia, a nagrodą za zwycięstwo w jednej z walk był puchar „Gazety Olsztyńskiej”, który wręczył prezes Jarosław Tokarczyk. Celtic Gladiator wyjechał już z Olsztyna. 19 maja kolejna gala, tym razem w Los Angeles.

Wyniki gali Celtic Gladiator 20
Karta Główna
Walka wieczoru: Mateusz Ostrowski pok. Adam Kowalski przez TKO (ciosy z góry) w pierwszej rundzie
Jakub Wikłacz pok. Simone D’Anna przez poddanie (trójkąt nogami) w pierwszej rundzie
Piotr Danelski pok. Klemens Ewald przez poddanie (klucz na nogę) w drugiej rundzie
Piotr Poniedziałek pok. Tomasz Terlikowski przez nokaut (wysokie kopnięcie) w trzeciej rundzie
Krystian Bielski pok. Tomasz Mozdyniewicz przez jednogłośną decyzję
Maciej Szczepaniak pok. Patryk Duński przez TKO (ciosy z góry) w pierwszej rundzie
Adrian Błoński pok. Jakub Hansbach przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie
Adam Soldaev pok. Shakun Stanisław przez jednogłośną decyzję
Sergiusz Uzarek pok. Mateusz Kowalski przez TKO (ciosy w parterze) w drugiej rundzie
Karta Amatorska
Krzysztof Lelito pok. Kacper Kuchmacz przez poddanie (balacha) w trzeciej rundzie
Arkadiusz Świder pok. Kamil Kazimierczak przez TKO (ciosy w parterze) w drugiej rundzie

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages