środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zapowiada się gorączka sobotniej nocy! Podczas gali Celtic Gladiator walczą też zawodnicy Arrachionu Iława

2018-04-26 17:56:22 (ost. akt: 2018-04-26 18:02:23)
Grafika zapowiadająca walkę Patryka Duńskiego z Maciejem Szczepaniakiem

Grafika zapowiadająca walkę Patryka Duńskiego z Maciejem Szczepaniakiem

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

MMA\\\ Podróżująca po świecie federacja Celtic Gladiator swoją jubileuszową 20. galę organizuje w Olsztynie. — To miasto o bardzo dużych tradycjach mieszanych sztuk walki, do tego zawsze możemy liczyć tu na pomoc naszych przyjaciół z Berkutu Arrachionu — mówi Albert Jarzębak, założyciel federacji. W oktagonie zobaczymy m.in. Patryka Duńskiego (walka z Maciejem Szczepaniakiem) i Adriana Błońskiego (rywal: Jakub Hansbach).

Celtic Gladiator zawita do stolicy Warmii w sobotę 28 kwietnia, do gali dojdzie w hali Urania (w piątek o godzinie 13.00 odbędzie się ważenie). Prezentacja zawodników będzie miała miejsce o 19.00, a potem nastąpi jedenaście pojedynków. Albert Jarzębak zapewnia, że mocne sportowe emocje są gwarantowane, szczególnie jeśli chodzi o ostatnie sześć walk.
— Myślę, że osoby które znają się na MMA docenią naszą kartę walk — mówi organizator i założyciel federacji Celtic Gladiator.

Podczas gali odbędzie się łącznie jedenaście walk. Wśród zawodników, którzy pojedynkować się będą na CG20, nie zabraknie oczywiście reprezentantów Berkutu Arrachionu Olsztyn oraz iławskiej filii tego klubu — szczegóły poniżej.

W walce wieczoru (do 93 kg) zobaczymy Adama Kowalskiego (Berkut Arrachion) oraz Mateusza Ostrowskiego z Shark Top Team Łódź. Kibice ostrzą sobie także zęby na walkę Jakuba Wikłacza (także z olsztyńskiego klubu) z pochodzącym z Rzymu Włochem Simone D'Anną (American Top Team). Tu limitem wagowym jest 61 kg.

••• Celtic Gladiator to federacja założona w Irlandii przez Alberta Jarzębaka. Dotychczas zorganizowała dziewiętnaście gali mieszanych sztuk walki m.in. w Anglii, Irlandii, USA. W Polsce będzie to trzecie wydarzenie sygnowane znakiem CG.
— Staram się organizować nasze zawody w różnych miejscach świata między innymi po to, by wyszukiwać uzdolnionych fighterów. Na przykład ostatnia nasza gala w Polsce odbyła się w Nowym Sączu, z którego z resztą pochodzę. Podczas niej pokazało się kilku ciekawych zawodników i niektórzy z nich zawalczą teraz w oktagonie w Olsztynie — tłumaczy Jarzębak.

••• Dwie walki szczególnie interesują miłośników sportów walki z Iławy. Patryk Duński, najbardziej utalentowany zawodnik Arrachionu Iława, walczyć będzie z Maciejem Szczepaniakiem, a Adrian Błoński stoczy pojedynek z Jakubem Hansbachem.
Jak nam przekazał trener Arrachionu Iława Dawid Tarasiewicz, obaj nasi reprezentanci będą przygotowani na 110%.

Celtic Gladiator 20
Olsztyn 28 kwietnia, Hala Urania, początek o 19.00

KARTA GŁÓWNA
Walka wieczoru: Adam Kowalski vs. Mateusz Ostrowski kategoria wagowa -93 kg
Jakub Wikłacz vs. Simone D'Anna -61 kg
Piotr Danelski vs. Klemens Ewald -77kg
Piotr Poniedziałek vs. Tomasz Terlikowski
Tomasz Mozdyniewicz vs. Krystian Bielski -84 kg
Patryk Duński vs. Maciej Szczepaniak -66 kg
Adrian Błoński vs. Jakub Hansbach -61 kg
Stanisław Shakun vs. Adam Soldaev -61 kg
Mateusz Kowalski vs. Sergiusz Uzarek -70 kg

KARTA AMATORSKA
Kacper Kuchmacz vs. Krzysztof Lelito -61 kg
Arkadiusz Świder vs. Vasyl Halych -81 kg


ZAPOWIEDŹ WALK ZAWODNIKÓW ARRACHIONU IŁAWA
źródło: www.celticgladiator.com

Patryk Duński (5-4) vs Maciej "Laska" Szczepaniak (3-0), to kolejna para jubileuszowej gali CG 20 Olsztyn, która zmierzy się w formule MMA w wadze piórkowej.
Patryk reprezentuje klub Arrachion Iława, gdzie trenuje pod okiem Dawida Tarasiewicza. Swoją przygodę ze sportami walki zaczynał od MMA, startuje od 2012 roku. Wszechstronnie wyszkolony zawodnik, którego ulubiona technika to Achilles. Conor McGregor, to ulubieniec Duńskiego, sam poza sportem pracuje, a do jego hobby należy muzyka. Co do zbliżającego się starcia, chce po prostu wygrać i dać dobrą walkę.

Maciej "Laska" Szczepaniak, po szybkim zwycięstwie na CG 15 Nowy Sącz, wraca do celtyckiej areny w Olsztynie. Reprezentujący klub Halny Nowy Sącz "Laska" umiejętności szlifuje pod okiem Rafała Wilka i Grzegorza Janusa. Tak jak jego przeciwnik zaczynał od MMA, startuje od 2014 roku. Poza sportem nie pracuje, a jego hobby to zdrowy tryb życia.
W tym pojedynku zmierzy się dwóch młodych zawodników, głodnych zwycięstwa.

Patryk chce wygrać i odebrać 0 w rekordzie Maćka. "Laska" idzie po 4 zwycięstwo i jest pewny swego. Kto okaże się lepszy? 28 kwietnia rozstrzygnie to oktagon, zapraszamy!

Kolejnym pojedynkiem w formule MMA w wadze piórkowej, będzie starcie Adriana Błońskiego (0-3) vs Jakubem Hansbachem (3-8).
Adrian to reprezentant Arrachion Iława, jego trenerem jest Dawid Tarasiewicz. Błoński zaczynał od MMA, startuje od 2012. Jego mocną stroną jest parter, a ulubiona technika to duszenie gilotynowe. Po za sportem pracuje jako zaopatrzeniowiec, a zainteresowania to muzyka. Ulubionym zawodnikiem Adriana jest Demetrious Johnson, a celem na to starcie jest zwycięstwo.

Kuba reprezentuje Silesian Cage Club, gdzie trenuje pod okiem Tomasza Brondera. Zaczynał podobnie jak jego przeciwnik od MMA. Startuje od kiedy skończył 17 lat, do mocnych stron zalicza stójkę, a jego najlepsza technika to trójkąt. Ulubiony zawodnik to Ramon Dekkers, a jego hobby podobnie jak u przeciwnika, jest muzyka. Hansbach ma bardzo konkretny plan na tą walkę, chce znokautować współzawodnika w drugiej rundzie.

Błoński preferuje parter i tam najlepiej się czuje, Kuba woli walkę w stójce. Mamy więc starcie dwóch bardzo różniących się stylów, co będzie z pewnością ciekawe. Czy Adrian zanotuje pierwsze zwycięstwo i zdusi przeciwnika swoimi ulubionymi akcjami w parterze? Czy to Kuba spełni swoje oczekiwania co do tej walki i pośle rywala na deski w 2 rundzie? Z pewnością będzie gorąco, a Wy musicie być tam z nami!


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages