Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Montaż drzwi z BricoMarche. Instruktaż krok po kroku

2018-04-27 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-26 14:59:41)

Ściany pomalowane, podłoga położona, brakuje tylko…drzwi! Aby je zamontować, nie musisz zatrudniać fachowca. Poradzisz sobie z tym sam, stosując się do naszych wskazówek.Dowiedz się, jak prawidłowo montować drzwi, krok po kroku:

1. Pomiary – to pierwszy, bardzo ważny etap prac. Drzwi najczęściej są sprzedawane z ościeżnicami. Aby kupić prawidłowe, dokładnie obmierz otwór drzwiowy. Do montażu pozostaw otwór odpowiedni do wysokości i szerokości montowanych drzwi – większy od ościeżnicy o ok. 1 cm z każdej strony. Ustal kierunek otwierania drzwi – czy mają być one prawe, czy lewe.

2. Przygotowanie do montażu ościeżnicy – drzwi możesz dopasować do zamontowanych już ościeżnic lub usunąć stare ościeżnice i zamontować nowe. Ubytki powstałe w wyniku demontażu uzupełnij zaprawą, a po wyschnięciu wyszlifuj ją i oczyść z pyłu. Pamiętaj, że podłoże pod nową ościeżnicę musi być gładkie i suche!

3. Montaż ościeżnicy – poszczególne elementy ościeżnicy ułóż na płaskiej powierzchni i skręć zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Następnie wstaw ją w otwór drzwiowy. Za pomocą klinów zablokuj ościeżnicę, ustaw pion i poziom belek. Jeśli powstały nierówności możesz je skorygować dobijając lub poluzowując kliny. Kątownikiem sprawdź, czy osadzona ościeżnica trzyma w narożnikach kąty proste. Od strony zawiasów wywierć w jednym słupie ościeżnicy otwory montażowe, a przez nie otwory w ścianie. Zamocuj ościeżnicę do muru za pomocą kotew montażowych. Jeśli chcesz sprawdzić czy drzwi otwierają się prawidłowo, osadź skrzydło drzwiowe w zawiasach, wyreguluj ustawienia ościeżnicy i zamontuj do muru drugi jej słup. Prawidłową pozycję ościeżnicy zablokuj poprzez umieszczenie między słupami belek rozporowych.

4. Wykończenie ościeżnicy – słupy ościeżnicy oklej taśmą malarską. W szczelinę między murem a słupami wtłocz piankę montażową. Pamiętaj, że szczelinę wypełnia się tylko do połowy, ponieważ pianka zwiększa swoją objętość. Gdy pianka wyschnie usuń nożem jej nadmiar, zdemontuj kliny, a miejsca po nich wypełnij pianką. Na końcu zdejmij taśmę malarską.

5. Montaż drzwi – skręć opaski drzwiowe, które zasłonią miejsce połączenia ościeżnicy z murem, zamocuj je za pomocą kleju i silikonu. Zaślepkami zamaskuj miejsca po kółkach, w skrzydle zamontuj zamek, klamkę i szyld, a następnie osadź skrzydło w zawiasach. Ewentualne nierówności usuniesz regulując zawiasy.

Zapraszamy do naszego sklepu od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-20.00, niedziele handlowe 10.00-18.00.


Zapraszamy na nasz Facebook BricoMarche Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages