WPP: Wikielec (niespodziewanie) gra dalej, Unia odpadła [WIDEO, ZDJĘCIA]

2018-04-26 08:33:23(ost. akt: 2018-04-26 09:00:14)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Na czterech boiskach regionu doszło wczoraj (środa 25 kwietnia) do meczów 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Nas szczególnie interesowała rywalizacja, która miała miejsce w Wikielcu oraz w Suszu.
Rolimpex GKS Wikielec – Sokół Ostróda 3:1 (2:0)
1:0 - Nowiński (10), 2:0 - Nowiński (27), 2:1 - Rosoliński (66), 3:1 - (85, samobójcza)
GKS: Malanowski - Jajkowski M. (65 Tomczyk), Górski, Kolcz, Kacperek, Śledź, Nowiński (84 Jajkowski Sz.), Wypniewski, Płoski (50 Gurow), Tomkiewicz, Sobociński,

Do Wikielca trener Sławomir Majak przywiózł całą prawie kadrę młodzieży. Młodzi zawodnicy dali się już na początku spotkania zaskoczyć; dwie bramki Czarka Nowińskiego dały zasłużone prowadzenie zespołowi z Wikielca. Później Sokół zabrał się do roboty, przeprowadził kilka ciekawych akcji i w 66 min Patryk Rosoliński zdobył kontaktowego gola. GKS chyba za mocno się cofnął, a Sokół dwoił się i troił by wyrównać.

Na pięć minut przed końcem spotkania po jednej z szybkich akcji gospodarzy jeden z obrońców z Ostródy wpakował futbolówkę do własnej bramki. Sokół walczył do końca, w ostatniej minucie napastnik Sokoła trafił w słupek bramki GKS-u.

Wynik spotkania jest w miarę sprawiedliwy, Wikielec grając w swym optymalnym składzie pokonał młodzież z Ostródy zasłużenie. Rolimpex GKS awansował do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

SKRÓT MECZU GKS WIKIELEC - SOKÓŁ OSTRÓDA
Źródło: SokółTV

Amex-Bączek Unia Susz – Huragan Morąg 1:7 (1:2)
0:1 - Żwir (19), 1:1 - Karczewski (22), 1:2 - Augusto (28), 1:3 - Bartkowski (54), 1:4 - Bartkowski (68), 1:5 - Lenart (82), 1:6 - Bogdanowicz (85), 1:7 - Lenart (88)

W półfinale WPP na pewno nie zobaczymy suskiej Unii, która został rozgromniona przez III-ligowca z Morąga. Nadzieja na promocję do kolejnej fazy rozgrywek pojawiła się w 22 minucie, gdy Marcin Karczewski wyrównał stan rywalizacji. Później jednak gole strzelali już tylko goście.
- Morążanie przez cały mecz posiadali zdecydowaną przewagę. Choć jeszcze w pierwszej połowie gospodarze starali się dotrzymać kroku Kaczkanowi Huraganowi to już w drugiej części pucharowego pojedynku dominowali już tylko nasi zawodnicy – czytamy na stronie huraganmorag.pl.

GKS Wikielec w półfinale zagra więc z kimś z trójki: Huragan Morąg, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (wygrana ze Zniczem Biała Piska po rzutach karnych 6:5, po regulaminowym czasie gry był remis 2:2) oraz LKS Różnowo, który sensacyjnie pokonał MKS Ełk 1:0. Spotkania półfinałowe odbędą się w środę 16 maja.