środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

126 razy wzywano policję w miniony weekend

2018-04-24 09:25:55 (ost. akt: 2018-04-24 09:31:56)

Autor zdjęcia: KPP Iława

W miniony weekend policjanci wzywani byli 126 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 14.

W tym czasie na drogach powiatu odnotowano również 22 interwencje związane z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także czterech rowerzystów kierujących w stanie nietrzeźwości oraz jednego, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Podjęto 14 interwencji domowych, po których dwóch mężczyzn zatrzymano. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech nietrzeźwych kierujących rowerami, z których jeden z nich spowodował wypadek.
Pracowano również na miejscu 8 kolizji. Do dość nietypowego zdarzenia drogowego doszło na jednej z dróg w gminie Iława. Według ustaleń policjantów 37 – letni kierujący rowerem nie zachował bezpiecznego odstępu między rowerami, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami. Obaj z obrażeniami ciała zostali przetransportowali do szpitala. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyźni byli nietrzeźwi. Zostali ukarani mandatami i sprawa skierowana została do sądu.

Zatrzymali również jednego kierującego, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Podczas pomiaru prędkości w Biskupiczkach funkcjonariusze iławskiej drogówki zatrzymali 27-latka, który kierując oplem jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 139 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.


KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages