Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

XX Powiatowy Turniej Motoryzacyjny — zobacz zdjęcia, poznaj wyniki

2018-04-23 13:39:56 (ost. akt: 2018-04-23 14:08:02)
Policjanci sprawdzali wiedzę uczestników konkursu na klasycznym fiacie punto

Policjanci sprawdzali wiedzę uczestników konkursu na klasycznym fiacie punto

Autor zdjęcia: KPP Iława

Młodzież ze szkół powiatu iławskiego pod czujnym okiem policjantów, strażaków i wolontariuszy PCK rywalizowała w ramach XX Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, która reprezentować będzie nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku odbył się XX Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. Uczestników zmagań reprezentujących 6 szkół z terenu powiatu iławskiego powitała dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie, Bożena Marchewka wspólnie ze starostą iławskim Markiem Polańskim oraz komendantem powiatowym policji w Iławie mł. insp. Robertem Mikusikiem.

Głównym celem tego corocznie organizowanego turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności poprzez popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej. Ponadto, uczestnicy turnieju mieli szansę zmierzyć się w konkurencjach z zakresu znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowej obsługi samochodu.


W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z Iławy, Susza, Lubawy i Kisielic. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i wolontariuszy PCK. Składowi jury przewodniczył naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Iławie nadkom. Sławomir Kołpacki.

Poszczególne szkoły wystawiły drużyny trzyosobowe, które rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym z wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy musieli wykonać m.in. test stewarta, przygotować samochód do jazdy a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tu sędziowie oceniali też szybkość reakcji, wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Zespół Szkół im Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Specjalny puchar ufundowany przez komendanta powiatowego policji w Iławie otrzymał Dariusz Ochnio, uczeń Zespołu Szkół im. Konstytucji III Maja w Iławie, który zdobył najwyższą punktację w teście dotyczącym zasad i przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji.

Zwycięska drużyna w składzie: Marcin Borek, Kamil Lewandowski oraz Jakub Fryc reprezentować będzie powiat iławski na eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 25 maja br. w Zespole Szkół w Malinowie, w powiecie działdowskim.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim turnieju.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages