Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dawid Kopaczewski: Wspólna Iława nie idzie do wyborów samorządowych

2018-04-20 14:00:12 (ost. akt: 2018-04-20 12:03:28)
Dawid Kopaczewski zapewnia, że Wspólna Iława była, jest i będzie apolityczna

Dawid Kopaczewski zapewnia, że Wspólna Iława była, jest i będzie apolityczna

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Dawid Kopaczewski reprezentujący Stowarzyszenie Wspólna Iława zorganizował konferencję prasową, podczas której poinformował m.in. o tym, że Wspólna Iława jako stowarzyszenie nie będzie brać udziału w nadchodzących wyborach samorządowych.

— Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że nasza organizacja wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych. Zorganizowaliśmy konferencję prasową, by rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie – mówi Dawid Kopaczewski.
— Przedstawiliśmy także nasze nowe dwa pomysły, które dotyczą dróg rowerowych oraz funkcjonowania Rady Miejskiej w Iławie. O co dokładnie chodzi?
Po pierwsze, chodzi o rozbudowę dróg rowerowych w Iławie tak, by w końcu takie osiedla jak Podleśne, Gajerek, XXX-lecia, czy okolice dworca kolejowego, były skomunikowane z resztą miasta. Czas najwyższy, by w Iławie drogi rowerowe były na każdym osiedlu! Zaapelowaliśmy o sporządzenie planu rozbudowy tych dróg wraz z harmonogramem działań. Zaproponowaliśmy też podjęcie rozmów na temat wprowadzenia roweru miejskiego. Temat trudny, ale nie niemożliwy.

Po drugie, zaproponowaliśmy zredukowanie liczby wiceprzewodniczących w Radzie Miejskiej a zaoszczędzone pieniądze (około 26 tys. złotych) przeznaczyć na doświetlenie wybranego przejścia dla pieszych. Obecnie są dwa takie stanowiska. Uważamy, że od nowej kadencji mogłoby być o jedno mniej, gdyż zostanie wprowadzony elektroniczny system liczenia głosów, co znacznie odciąży z pracy obecnych zastępców Przewodniczącego.

I po trzecie, w związku z pojawiającymi się plotkami informujemy, że Wspólna Iława nie będzie startowała z własnym szyldem w nadchodzących wyborach samorządowych. Działacze Wspólnej Iławy, którzy będą zainteresowani startem w wyborach, podejmą indywidualną decyzję, która będzie oznaczała przystąpienie do wybranego komitetu wyborczego bez korzystania z szyldu Wspólnej Iławy.

Nie jest tajemnicą, że taką decyzję podjęli: Ewa Jackowska i Mariusz Gołębiowski, którzy tworzyli struktury Wspólnej Iławy.


red. mr
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages